ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден списав 39 млрд дол. студентських боргів американців (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Адміністрація президента США Джо Байдена анулює заборгованість за студентськими кредитами на суму 39 млрд дол. для більш ніж 804 тис. позичальників, повідомило в п'ятницю Міністерство освіти, назвавши це полегшення результатом "виправлення" планів погашення кредитів з урахуванням доходів (IDR).

Позичальники матимуть право на прощення кредиту, якщо вони протягом 20 або 25 років здійснювали щомісячні платежі за програмою IDR, йдеться в повідомленні департаменту. Програма IDR обмежує платіжні вимоги для позичальників із низьким рівнем доходу і прощає їм залишок боргу через певну кількість років.

За словами представників департаменту, це послаблення усуває "історичні неточності" в підрахунку платежів, які можуть бути використані для прощення боргу за програмою IDR.

Байден заявив, що домагатиметься нових заходів щодо полегшення тягаря студентських кредитів для американців після того, як Верховний суд заблокував його план зі списання сотень мільярдів доларів боргів.

Міністерство освіти розпочало процес розробки правил для реалізації його плану з полегшення тягаря кредитів на суму 430 млрд дол. Очікується, що цей процес займе кілька місяців.

За словами представників міністерства, у п'ятницю відносно невелике послаблення підпадає під окрему програму коригування підрахунку платежів, про яку адміністрація Байдена оголосила у квітні минулого року.

У своїй заяві віцепрезидентка Камала Гарріс зазначила, що адміністрація "продовжить боротьбу за те, щоб американці могли здобути високоякісну вищу освіту, не звалюючи на себе тягар непідйомних боргів за студентськими кредитами".