ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Джастін Трюдо ще раз підтримав приєднання України до НАТО (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш (праворуч) дивиться виступ прем'єр-міністра Джастіна Трюдо під час спільної зустрічі з представниками ЗМІ на військовій базі в Адажі, 10 липня 2023 року в Адажі, Латвія. (The Canadian Press/Adrian Wyld)

Прем'єр-міністр Джастін Трюдо заявив, що Канада наполягатиме на прийнятті України до Організації Північноатлантичного договору (НАТО) на саміті, що відбудеться цього тижня в Латвії.

"Ми твердо переконані, що Україна має вступити до НАТО, щойно дозволять умови", — заявив Трюдо журналістам 10 липня в Адажі (Латвія), де він разом із міністром оборони Анітою Ананд готується до зустрічі з низкою союзників у рамках саміту лідерів НАТО цього тижня.

Трюдо додав, що прийом України до НАТО також підтримують прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш і деякі інші балтійські союзники Канади.

"В інших країнах-членах НАТО цей ентузіазм не такий сильний, як у Канаді", — додав пізніше Джастін Трюдо французькою мовою. "Але загалом наші союзники з великим оптимізмом ставляться до майбутнього України".

Аналогічні коментарі Трюдо зробив, виступаючи в червні в парламенті України у Києві.

"Україна має сама вирішувати, як їй захищати себе і свій народ", — сказав Трюдо українським парламентаріям 10 червня. "Саме тому Канада підтримує розширення співпраці з НАТО через Раду НАТО-Україна. І ми продовжуватимемо підтримувати вступ України до НАТО, щойно дозволять умови".

Однак у керівництві НАТО існують розбіжності з приводу прийняття України до альянсу: такі країни, як США і Німеччина, раніше висловлювали побоювання, що цей крок може призвести до прямого конфлікту між НАТО і Росією.

Члени НАТО у Східній Європі підтримали вступ України до альянсу.

"Остаточного рішення ще не ухвалено, але на саміті, я абсолютно впевнений, у нас буде єдність і сильне послання щодо України", — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції 10 липня.