ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мусонні дощі і зсуви вбили 15 людей на півночі Індії (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Anushree Fadnavis/Reuters)

Щонайменше 15 людей загинули в результаті повеней і зсувів, викликаних мусонними дощами, які обрушилися на північ Індії, а в Нью-Делі випало найбільше опадів за останні десятиліття, повідомили в неділю офіційні особи.

Дороги в кількох частинах столиці були затоплені водою по коліна, оскільки випало 153 міліметри дощу, що є найбільшою кількістю опадів за один липневий день за останні 40 років.

Оскільки, за прогнозами, зливи триватимуть щонайменше ще один день, влада розпорядилася закрити школи в Нью-Делі в понеділок.

Інформаційне агентство Press Trust of India повідомило в неділю, що за останні 24 години в шести північних індійських штатах загинуло 15 осіб.

Найбільше постраждали гірські штати, в одному лише Хімачал-Прадеш, де зсуви заблокували близько 700 доріг, загинуло шестеро людей, повідомив агентству AFP Омкар Шарма, представник служби з ліквідації наслідків стихійних лих.

Метеорологічний департамент Індії прогнозує, що найближчими днями на більшій частині північної Індії пройдуть дощі.

За офіційними даними, мусонні дощі, що пройшли по всій країні в перший тиждень липня, вже принесли приблизно на два відсотки більше опадів, ніж зазвичай.

Літній мусон приносить Південній Азії 70-80 відсотків річної норми опадів, а також смерть і руйнування через повені та зсуви.

Кількість опадів важко спрогнозувати і вона значно варіюється, але вчені кажуть, що зміна клімату робить мусон сильнішим і більш нестабільним.