ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Американські корпорації сприяють порушенням прав людини в Китаї (ВІДЕО)

Велика Епоха
Член палати представників Кріс Сміт виступає під час слухань у Комісії Конгресу США з питань Китаю (CECC) на тему "Корпоративна співучасть: субсидування порушень прав людини в КНР", Вашингтон, 11 липня 2023 р. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

Американські корпорації причетні до порушень прав людини з боку Комуністичної партії Китаю (КПК) і наражають Америку на ризик у питаннях національної безпеки, заявили свідки на слуханнях, проведених у вівторок двопартійною та двопалатною Комісією Конгресу США по Китаю (CECC).

У своєму вступному слові голова комісії член палати представників Кріс Сміт наголосив, що санкціонований державою геноцид, катування, зґвалтування, примусові аборти, насильницьке вилучення органів тощо є частиною "абсолютно ганебного послужного списку нелюдської жорстокості" КПК.

"Американські компанії та споживачі не повинні субсидувати тиранію", — додав він. Він також висловив занепокоєння тим, що, передаючи технології, американські корпорації допомогли збройним силам КПК вирости до "екзистенціальної загрози безпеці" для США та багатьох країн Азійсько-тихоокеанського регіону.

Знаковою ініціативою комісії з боротьби з корпоративною співучастю є Закон про запобігання примусовій праці уйгурів (UFLPA), ухвалений у грудні 2021 року. Закон забороняє ввезення на американський ринок товарів, вироблених із використанням примусової праці в китайському Сіньцзяні. У червні 2022 р. Митна й прикордонна служба США (CBP) почала забезпечувати дотримання нового закону.

За перший рік застосування закону митна служба США затримала понад 4000 вантажів на суму близько 1,4 млрд доларів. Згідно зі статистикою CBP, вона опрацювала близько половини з них, при цьому відсоток відмов становив близько 30%. Основною країною походження цих вантажів є Малайзія.

Роберт Сілверс, заступник секретаря з політики Міністерства внутрішньої безпеки США і голова Цільової групи з примусової праці, повідомив комісії, що для визначення справжнього походження товарів Цільова група використовуватиме штучний інтелект і машинне навчання.

В інтерв'ю NTD, спорідненому виданню The Epoch Times, співголова комісії сенатор Джефф Мерклі сказав, що UFLPA — це "приклад законодавчих дій, які починають приносити реальну користь".

Однак в UFLPA є свої проблеми. За словами пана Мерклі, деякі компанії обходять новий закон, зберігаючи свої заводи в Сіньцзяні та продаючи товари за межами США. За його словами, для розв’язання цієї проблеми необхідна міжнародна співпраця. "Нам потрібна підтримка Канади, Мексики та Європи, щоб дійсно почати чинити більший вплив".

Корпорації схиляються перед Сі Цзіньпіном

Кар'єра колишнього гравця NBA Енеса Кантера Фрідома обірвалася у 2021 р. після того, як він виступив із критикою ситуації з правами людини в Китаї та одягнув на ігри взуття з написами "Free Tibet" і "Free Uyghurs".

"Єдине, що розбило мені серце — я 11 років грав у NBA, у мене були сотні товаришів по команді, сотні тренерів, у мене було стільки друзів, яких я називав своїми братами, тому що я бачив їх частіше, ніж свою сім'ю, — після того, як мене звільнили, жоден із них не зателефонував мені. Я був у шоку", — сказав він членам комісії.

"Вони просто боялися, що якщо я дам інтерв'ю або якщо я коли-небудь заговорю про це, якщо я зроблю подкаст... вони просто не хотіли, щоб я згадував їхні імена. Тому що вони знали, що якщо я хоч раз скажу: "О, цей гравець підтримав мене або цей гравець сказав те-то й те-то", то всі їхні контракти будуть розірвані", — додав він.

Аналогічні побоювання існують і в оборонній промисловості, вважає Айзек Стоун Фіш, науковий співробітник вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council і засновник консалтингової компанії Strategy Risks, що спеціалізується на управлінні ризиками, пов'язаними з Китаєм.

За його словами, через глибокі ділові зв'язки з Китаєм американські військові компанії можуть підкоритися вимогам КПК і діяти всупереч інтересам американського народу.

Після слухань пан Сміт сказав NTD, що NBA спала йому на думку як одна з найбільш причетних до порушень прав людини в Китаї компаній. "І ще дуже багато інших. Найгіршими з найгірших, схоже, є занадто багато наших великих корпорацій, які щодня підкоряються Сі Цзіньпіну".

Деякі американські компанії протистоять Китаю, однак, за словами пана Фіша, вони не хочуть говорити про це.

"Я вважаю, що люди повинні знати, особливо представники ділових кіл, що є спосіб зменшити свою залежність від Китаю, зменшити свою залежність від комуністичної партії й водночас заробляти гроші та досягати успіху", — сказав він членам комісії. "Але, на жаль, усі відомі мені компанії, які підходять під цю кваліфікацію, вважають за краще мовчати".

За матеріалами The Epoch Times USA