ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Швеції "в ім'я свободи слова" планують спалити Біблію, Тору і Коран

Велика Епоха
(JACK GUEZ/AFP через Getty Images)

Спалення Корану, Біблії чи Тори: Швеція дозволяє автодафе в ім'я "свободи вираження поглядів"

У п'ятницю шведська поліція дала дозвіл на зібрання, на якому троє людей запланували спалити копію Біблії і копію Тори перед ізраїльським посольством у Стокгольмі, і це рішення було негайно засуджене Ізраїлем.

Згідно із запитом, надісланим до поліції, організатори заявили, що хочуть спалити ці релігійні тексти у відповідь на спалення Корану перед стокгольмською мечеттю в липні, що викликало гнів мусульманського світу.

Акція має відбутися в суботу 15 липня між 13:00 і 14:00 за місцевим часом.

У розмові з AFP поліція наполягала на тому, що не давала дозволу на офіційний запит на спалення релігійних текстів, але підкреслила, що дозволила публічне зібрання, під час якого буде висловлена "думка", згідно з конституційним правом на свободу зібрань.

Свобода слова чи антисемітизм?

Але акція все одно викликала різке засудження з боку Ізраїлю та єврейських організацій.

"Я засудив спалення Корану, який є священним для мусульман усього світу, і сьогодні моє серце розривається від думки, що така ж доля чекає на єврейську Біблію, вічну книгу єврейського народу", — відреагував президент Ізраїлю Ісаак Герцог.

Яків Хагоель, президент Всесвітньої сіоністської організації, заявив, що надання поліцією такого дозволу — це не "свобода вираження поглядів, а антисемітизм".

28 червня іракський біженець у Швеції спалив кілька сторінок примірника Корану біля найбільшої мечеті Стокгольма під час свята Ід аль-Адха, яке відзначається мусульманами по всьому світу.

Ця подія викликала низку реакцій у мусульманському світі, і в середу Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, що засуджує спалення Корану та інші акти релігійної ненависті.

Але кілька країн, переважно західних, під час дебатів висловилися проти законів про богохульство, рішуче засудивши такі акти.