ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія і Китай мають очолити "реформу глобального управління", вважає Сі

Велика Епоха
Люди проходять повз екран, на якому демонструються відеозаписи з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, Національний музей Китаю, Пекін, 27 лютого 2019 р. (Wang Zhao/AFP via Getty Images)

Китайський лідер Сі Цзіньпін заявив російській делегації, що Пекін і Москва повинні "очолити правильний напрямок реформи глобального управління".

Як повідомляють російські та китайські державні ЗМІ, ці слова Сі виголосив 10 липня на зустрічі з головою верхньої палати Ради Федерації Валентиною Матвієнко.

"Обом сторонам необхідно зміцнювати зв'язок і взаємодію в рамках багатосторонніх механізмів, таких як Шанхайська організація співробітництва та країни БРІКС, вести правильний напрямок реформи глобального управління, захищати спільні інтереси країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються", — сказав Сі.

БРІКС — це абревіатура економічної організації, до якої входять Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР.

Останні висловлювання пана Сі, ймовірно, підігрівають попередження експертів і політиків про те, що китайський режим прагне перебудувати чинний міжнародний порядок, заснований на правилах. У березні геополітичні аналітики попередили, що пан Сі і президент Росії Володимир Путін прагнуть до створення нового світового порядку під керівництвом Китаю, після того як китайський лідер заявив своєму російському колезі, що дві сусідні країни "є рушійною силою" змін, яких не було "протягом останніх 100 років".

Китайський лідер також заявив пані Матвієнко, що Пекін готовий працювати з Росією над розвитком "всеосяжного стратегічного партнерства, заснованого на взаємодопомозі, глибокій інтеграції, інноваціях та всебічному співробітництві в нову епоху".

У відповідь пані Матвієнко заявила пану Сі, що стратегічне партнерство досягло "найвищого рівня в історії і продовжує впевнено розвиватися".

Лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрічається з президентом Росії Володимиром Путіним у Кремлі, Москва, 21 березня 2023 року. (Sergei Karpukhin/Sputnik/AFP via Getty Images)

Кремль і Комуністична партія Китаю (КПК) підвищили рівень своїх відносин до "безмежного" партнерства в лютому 2022 р. — всього за кілька тижнів до вторгнення Росії в Україну. Відтоді комуністичний режим не виступив із публічним засудженням російського вторгнення, а деякі китайські організації зазнали санкцій з боку уряду США за сприяння російському вторгненню.

Після зустрічі з паном Сі пані Матвієнко заявила, що Росія також може "розраховувати на тверде і надійне дружнє плече Китаю".

Вторгнення Росії в Україну породило припущення про те, що пан Сі, наслідуючи приклад пана Путіна, вирішить вторгнутися на Тайвань. У січні міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву попередив, що у 2027 році Китай "з великою ймовірністю" розпочне військові дії проти острова.

За кілька днів до зустрічі з російською делегацією Сі проінспектував Східне командування китайських збройних сил, яке відповідає за операції в районах, що включають Тайванську протоку, і закликав військових "поглибити військове планування", щоб підвищити шанси на перемогу в реальних бойових умовах.

За матеріалами The Epoch Times USA