ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шольц: угода G7 забезпечує більшу підтримку Україні

Велика Епоха
Шольц: угода G7 забезпечує більшу підтримку Україні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що військова допомога Україні була посилена в довгостроковій перспективі завдяки обіцянкам підтримки з боку групи G7.

Виступаючи перед завершенням саміту НАТО у столиці Литви Вільнюсі в середу, Шольц сказав, що йдеться про "партнерство у сфері безпеки", вбудоване в довгострокову стратегію, "на яку Україна також може покластися", пише Anews.

Шольц зазначив, що зустріч на вищому рівні НАТО також сформулювала чітку відповідь на російську агресію проти України.

"Це зміцнило НАТО, підкреслило нашу готовність захищати себе і посилило згуртованість в Альянсі", — сказав канцлер. "НАТО — це оборонний альянс, який нікому не загрожує. Але він готовий і здатний протистояти будь-якій військовій загрозі".

Шольц також заявив, що уряд Німеччини поки що не погодиться на постачання винищувачів Eurofighter до Саудівської Аравії.

"Жодного рішення про постачання винищувачів до Саудівської Аравії не передбачається", — сказав він. Урядові джерела повідомили, що рішення спочатку буде поширюватися на цей законодавчий період, до кінця 2025 року.

Експорт зброї до Саудівської Аравії є особливо суперечливим, оскільки королівство очолює альянс, який підтримує уряд Ємену проти повстанців-хуситів у громадянській війні в країні.