ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Понад 50 гринд викинулись на пляж Шотландії (ВІДЕО)

Велика Епоха

Наймасовіший викид морських ссавців на пляж за десятиліття. На шотландському острові на березі померло понад 50 гринд або чорних дельфінів. Врятувати вдалося тільки одну тварину.

На берег викинулося 55 морських ссавців. Це наймасовіший подібний випадок для Шотландії за десятиліття.

Повідомляється, що майже всі тварини загинули. Врятувати вдалося тільки одну.

Операцію з порятунку розпочали ще в неділю вранці. Однак спроби повернути у воду десятки гринд не увінчалися успіхом, оскільки ці тварини досягають шести метрів завдовжки і можуть важити тонну.

Коли морських ссавців викидає на берег, вони гинуть через зневоднення, перегрів, а також пошкодження внутрішніх органів під вагою власного тіла.

Пізніше рятувальники вирішили умертвити гринд, які ще дихали.

Є підозри, що вся зграя опинилася на мілині після того, як в однієї гринди виникли ускладнення під час пологів. Представник благодійної організації зазначив, що ці ссавці сумно відомі своїми сильними соціальними зв'язками. Часто, коли один чорний дельфін потрапляє в скрутне становище і опиняється на мілині, інші йдуть за ним.

Утім, у найближчі кілька днів експерти досліджуватимуть усі туші, щоб визначити точнішу причину масового викиду.

Є припущення, що такі випадки трапляються через те, що деякі морські тварини, зокрема гринди, орієнтуються не лише за допомогою ехолокації, а й за лініями геомагнітного поля. А підвищена сонячна активність викликає зміни в магнітному полі Землі.