ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Китаї зафіксовано рекордну найвищу температуру 52,2 градуса Цельсія (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пішоходи у спекотний день під час помаранчевого попередження про теплову хвилю в Пекіні, Китай, 16 червня 2023 року. (REUTERS/Florence Lo/File Photo)

У неділю у віддаленому селищі на посушливому північному заході Китаю температура повітря перевищила 52 градуси за Цельсієм, повідомляють державні ЗМІ, встановивши рекорд для країни, де всього півроку тому стояла погода з температурою мінус 50 градусів.

Як повідомила в понеділок державна газета Xinjiang Daily, температура в селищі Санбао в Турфанській низовині Сіньцзяна в неділю сягнула 52,2°C, і очікується, що рекордна спека протримається ще щонайменше п'ять днів, повідомляє Reuters.

Недільна температура побила попередній рекорд у 50,3°C, встановлений у 2015 р. в районі Айдін у Турфанській западині, що являє собою велику улоговину з піщаними дюнами і висохлими озерами, розташованими на глибині понад 150 м нижче рівня моря.

З квітня на країни Азії налетіли кілька витків рекордної спеки, що посилює побоювання з приводу їхньої здатності адаптуватися до швидко мінливого клімату. На думку експертів з клімату, мета утримати довгострокове глобальне потепління в межах 1,5 C стає дедалі недосяжнішою.

Тривалі періоди високих температур у Китаї ставлять під загрозу роботу електромереж і врожай, зростають побоювання з приводу можливого повторення торішньої посухи, найсильнішої за останні 60 років.

Китаю притаманні різкі коливання температури в різні сезони, але ці коливання стають дедалі значнішими.

За даними місцевого метеорологічного бюро, 22 січня в місті Мохе (північно-східна провінція Хейлунцзян) температура впала до мінус 53°C, побивши попередній рекордний мінімум у Китаї — мінус 52,3°C, встановлений 1969 року.

Відтоді на центральний Китай обрушилися найсильніші за останнє десятиліття дощі, які знищили пшеничні поля в районі, відомому як житниця країни.

Цього тижня США і Китай мають намір відновити зусилля по боротьбі з глобальним потеплінням: спеціальний посланник США з питань клімату Джон Керрі проведе в Пекіні переговори зі своїм китайським колегою Се Чженьхуа.