ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай і Росія провели "рекордно масштабні" військові навчання у 2022 році

Велика Епоха
Група кораблів ВМС Росії та Китаю проводить спільне морське патрулювання в акваторії Тихого океану, знімок опубліковано 23 жовтня 2021 року. (Russian Defence Ministry/Handout via Reuters)

За даними агентства Bloomberg, опублікованими 15 липня, Китай і Росія провели у 2022 році спільні військові навчання в більшому масштабі, ніж за два попередні десятиліття, що викликало побоювання з приводу можливої ескалації напруженості.

Минулого року обидві країни провели шість спільних військових навчань, що є найвищим показником за останні 20 років, повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Центру вивчення китайських військових питань при Національному університеті оборони США.

Це число становило дві третини від загальної кількості навчань Китаю з іноземними збройними силами у 2022 році, які в основному проводилися після того, як Росія почала повномасштабну війну в Україні.

У двох із цих спільних навчань брали участь збройні сили Сирії та Ірану, йдеться у звіті.

16 липня Міністерство оборони КНР повідомило, що китайська військово-морська флотилія у складі п'яти бойових кораблів і чотирьох вертольотів корабельного базування вирушила на навчання до Японського моря разом із російськими військово-морськими й військово-повітряними силами.

"Нова ера кризи"

У проєкті щорічної доповіді про оборону Японія висловила тривогу з приводу військового співробітництва Китаю з Росією, заявивши, що з 2019 року Пекін і Москва провели п'ять спільних польотів бомбардувальників поблизу країни.

У документі міститься попередження про те, що міжнародна спільнота вступила в "нову еру кризи" на тлі війни Росії в Україні, що триває, яка, за його словами, порушила міжнародний порядок у Європі та Азії.

"Судячи з усього, Росія зазнала значних втрат у своїх звичайних збройних силах, що створює ймовірність зниження її національної могутності в середньо- та довгостроковій перспективі та зміни військового балансу із сусідніми країнами", — йдеться в доповіді.

Кремль і Комуністична партія Китаю (КПК) оголосили про партнерство "без обмежень" за кілька днів до вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Відтоді КПК утримується від засудження Росії за вторгнення в Україну, посилаючись як виправдання на "законну стурбованість Росії питаннями безпеки".

Лідер КНР Сі Цзіньпін і президент РФ Володимир Путін у Кремлі, Москва, 20 березня 2023 року. (Sergei Karpukhin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)

Згідно з їхньою спільною заявою, Росія визнає Тайвань "невіддільною частиною Китаю" і відкидає незалежність Тайваню "в будь-якій формі", а КПК підтримує виступ Росії проти розширення НАТО.

Вторгнення Росії в Україну породило припущення про те, що лідер КПК Сі Цзіньпін, наслідуючи приклад президента РФ Володимира Путіна, ухвалить рішення про вторгнення на Тайвань. У січні міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву попередив, що китайський режим "з великою ймовірністю" вдасться до військових дій проти острова у 2027 році.

6 липня Сі проінспектував командування Східного театру військових дій, що відповідає за операції в таких районах, як Тайванська протока, і закликав військових "поглибити планування війни та бойових дій", щоб підвищити шанси на перемогу в реальних бойових умовах.

Директор ЦРУ Вільям Бернс заявив у лютому, що Китай є "найбільшим геополітичним викликом" для США і що глобальна конкуренція з КПК може бути "інтенсивнішою", ніж із Радянським Союзом.

"Конкуренція з Китаєм унікальна за своїми масштабами й за тим, що вона розгортається практично у всіх сферах, не тільки військовій та ідеологічній, а й економічній, технологічній, у всьому, починаючи від кіберпростору і закінчуючи космосом", — сказав він на заході в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні.

За матеріалами The Epoch Times USA