ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай посилив інформаційну війну проти Індії за допомогою ШІ

Велика Епоха
Курсанти НВАК чекають біля пускової установки протитанкових ракет Т-89 в Інженерній академії бронетанкових військ НВАК у Пекіні, 22 липня 2014 р. (Greg Baker/AFP/Getty Images)

На дипломатичних майданчиках Китай закликає до ослаблення військової напруженості у відносинах з Індією, але потай він продовжує застосовувати ШІ-методи ведення війни, стверджують аналітики.

Після кривавого конфлікту в долині Галван Пекін активізував когнітивну війну проти Індії.

"Масштабні зусилля Китаю з ведення когнітивної війни за підтримки ШІ (штучного інтелекту) застосовуються в усьому світі, у всіх точках перелому, у всіх сферах — економічній, дипломатичній, політичній і військовій", — повідомив The Epoch Times полковник Вінаяк Бхат, колишній офіцер індійської військової розвідки.

"Після Галвана ця когнітивна війна проти Індії посилилася. Індія... протидіє зусиллям КПК такими заходами, як попереднє стримування, пряма протидія, непряма протидія, відволікання уваги і навчання цільової аудиторії".

Конфлікт у долині Галван був жорстоким боєм між китайськими та індійськими військами в червні 2020 року. Унаслідок зіткнення з використанням палиць і каміння загинули десятки людей з обох сторін.

За словами полковника Бхата, після Галвана китайці активно використовували пропаганду для зниження бойового духу індійських військ, розквартированих на спірному кордоні в районі Ладакха, високо в Гімалаях.

Наприклад, було поширено чутки про те, що китайці використовують мікрохвильову зброю проти індійських солдатів. Однак, за словами полковника Бхата, на такій висоті технічно неможливо домогтися такого впливу мікрохвильової зброї, як стверджують китайці.

Інший індійський аналітик Н.К. Біпіндра навів приклади того, як китайці використовують відеоігри та глобальні ЗМІ для специфічної пропаганди проти видатних індійських лідерів.

"Після Галвану китайці створили відеогру, в якій було показано боксерський поєдинок між Сі Цзіньпіном і прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді, — сказав Біпіндра, редактор доповіді "Mapping Chinese Footprints and Influence Operations in India".

Він також стверджує, що в той час, коли китайці володіли контрольним пакетом акцій Forbes, у журналі було опубліковано статтю, що ганьбить Шрідхара Вембу, одного з найбагатших людей Індії. 2021 року Вембу було призначено членом Консультативної ради з національної безпеки країни. Біпіндра припускає, що технологічного підприємця розглядали як загрозу для Китаю.

Однак боротьба КПК проти Індії не обмежується пропагандою за допомогою інтернету та ЗМІ. Дослідники говорять про наявність розробок таких збройових платформ, як NeuroStrike.

Автори нещодавньої доповіді про китайську програму NeuroStrike Раян Кларк, Шон Лін і Л. Дж. Ідс описують її як "цілеспрямований вплив на мозок військовослужбовців та цивільних осіб із використанням різних некінетичних технологій із метою погіршення пізнання, зниження ситуаційної обізнаності, довгострокової неврологічної деградації та затуманення нормальних когнітивних функцій".

У доповіді йдеться про те, що КПК утвердилася як світовий лідер у розробці збройових платформ, які "безпосередньо атакують або навіть контролюють мозок ссавців (включно з людьми) за допомогою мікрохвильової/спрямованої енергетичної зброї з використанням автономних платформ (тобто ручного пістолета) або ширшого електромагнітного спектра".

"...не виключено, що зусилля будуть більшою мірою зосереджені на примусовому "нейроударі" і точному ураженні найважливіших інформаційних систем Індії, включно з Індійською регіональною навігаційною супутниковою системою (IRNSS)", — йдеться в статті.

За матеріалами The Epoch Times USA