ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США нададуть Україні новий пакет військової допомоги на $400 млн

Велика Епоха
Військову допомогу, надану в рамках безпекової допомоги Україні з боку США, вивантажують з літака в аеропорту
Військову допомогу, надану в рамках безпекової допомоги Україні з боку США, вивантажують з літака в аеропорту "Бориспіль", 13 лютого 2022 року. (REUTERS/Serhiy Takhmazov/File Photo)

Сполучені Штати планують оголосити вже у вівторок про новий пакет військової допомоги Україні на суму до 400 мільйонів доларів, який, в першу чергу, включатиме артилерію, ракети ППО та наземні транспортні засоби, оскільки український контрнаступ продовжується, заявили в п'ятницю три американські чиновники.

Двоє з них, які говорили на умовах анонімності, сказали, що США не включають касетні боєприпаси в цей пакет допомоги зброєю. США вперше надіслали Україні вдосконалені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM) - касетні боєприпаси, що вистрілюють з 155-міліметрової гаубиці, на початку липня.

За словами офіційних осіб, до пакета входять кілька бронетранспортерів Stryker, обладнання для розмінування, боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних комплексів (NASAMS), боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS), протитанкова зброя, в тому числі TOW і Javelin, а також боєприпаси для зенітних ракетних комплексів Patriot і Stinger.

Пакет все ще доопрацьовується і може змінитися.

Пакет буде фінансуватися шляхом президентських повноважень зі скорочення озброєнь, або PDA, які уповноважують президента передавати товари і послуги з американських запасів без схвалення Конгресу під час надзвичайних ситуацій. Матеріали будуть надходити з надлишкових запасів США.

Пакет безпекової допомоги стане 43-м, схваленим Сполученими Штатами для України після російського вторгнення в лютому 2022 року, на загальну суму понад 41 мільярд доларів.