ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія атакувала захід України, метою, як вважають, був військовий аеропорт

Велика Епоха
Люди ховаються на станції метро під час повітряної тривоги на тлі нападу Росії на Україну, Київ, Україна, 26 липня 2023 року. (REUTERS/Alina Smutko)

Росія завдала другого ракетного удару по Україні в середу по Київській, Хмельницькій та Кіровоградській областях. Командувач Повітряних сил заявив, що шквал атак був відбитий.

Командувач Повітряних сил Микола Олещук написав у Telegram, що зенітні підрозділи збили 36 цілей — три крилаті ракети "Калібр" і 33 крилаті ракети Х-101/Х-555.

Пізніше з'явилося повідомлення, що інформація про ракети "Кинджал", які також були використані під час атаки, все ще уточнюється.

"День видався важким, але завдяки злагодженій роботі всіх, хто захищає небо, ми відбили цю атаку! Дякую кожному!", — написав Олещук.

Повідомлень про збитки від ракетних пусків чи зенітної активності не надходило.

Влада на заході Хмельницької області підтвердила звуки вибухів.

"Ми зафіксували високошвидкісні цілі, ймовірно, також балістичні ракети, противник використовує різні типи зброї", — сказав речник Повітряних сил Юрій Ігнат у телевізійному коментарі.

За його словами, деякі ракети полетіли в бік міста Старокостянтинів, де розташований військовий аеродром. За його словами, ракети пройшли дуже заплутаний маршрут, навіть зробивши в одному місці розворот на 180 градусів.

Українська протиповітряна оборона запобігла попередній атаці в середу вдень, збивши дві крилаті ракети "Калібр" над центральною частиною Вінниці, які, як виявилося, були випущені з підводного човна в Чорному морі, повідомили військово-повітряні сили.