ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Швейцарський центр рятує птахів, які постраждали від сильної спеки (ВІДЕО)

Велика Епоха

Горобці та стрижі масово прибувають до швейцарського центру, який займається лікуванням птахів, що зазнали лиха після того, як різке підвищення температури призвело до зневоднення організму, а пташенята навіть вистрибували з гнізд у відчайдушній спробі врятуватися від нестерпної спеки.

Орнітологічний центр реадаптації на околиці Женеви приймав близько 30 птахів на день, багато з яких страждали від теплових захворювань, коли температура цього місяця перевищила 30 градусів за Цельсієм.

Орнітолог Патрік Жако, який заснував неприбуткову організацію в 1975 році, не очікує перепочинку, оскільки екстремальні температури, як очікується, збережуться через зміну клімату.

Птахи, які гніздяться в порожнистих місцях, від карнизів до поштових скриньок, є особливо вразливими. Їхні гніздівлі — іноді металеві — перегріваються, змушуючи пташенят стрибати у драматичній, а іноді й смертельній манері.

У центрі, який цього року прийняв понад 1 660 птахів, група пташенят горобців, знайдених на землі, благала про їжу з широко розкритими дзьобами і рожевими тілами, що тремтіли.

Поза гніздами такі птахи можуть бути атаковані або з'їдені іншими видами, збиті автомобілями або обпечені розпеченим асфальтом.

Мета центру, який прийняв понад 2400 птахів у 2022 році, — вилікувати птахів настільки, щоб вони могли жити нормальним життям у дикій природі.

Жако каже, що екстремальна спека вплинула на джерела їжі, перетворивши пошук птахами їжі на небезпечне для життя випробування.

Високі температури також мають непрямі наслідки, зокрема, птахи більше ризикують купатися або пити воду, заражену бактеріями. Їхні міграційні маршрути також були порушені.