ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Блінкен заявив, що Україна повернула собі 50% території, захопленої Росією (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Bay Ismoyo/AFP via Getty Images)

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що хоча Україна повернула собі половину території, яку Росія спочатку захопила під час свого вторгнення, Київ зіткнувся з "дуже важкою боротьбою", щоб відвоювати більшу частину.

"Вже повернуто близько 50% того, що було спочатку захоплено", ─ сказав Блінкен в інтерв'ю CNN в неділю.

"Це все ще відносно ранні дні контрнаступу. Це важко", ─ сказав він, додавши, що це буде нелегко: "Це не завершиться протягом наступного тижня чи двох. Ми все ще розраховуємо, я думаю, на кілька місяців".

Наприкінці минулого місяця президент Володимир Зеленський заявив, що прогрес у контрнаступі проти російських сил "повільніший, ніж хотілося б".

Україна відвоювала кілька сіл на півдні і територію навколо зруйнованого міста Бахмут на сході, але не досягла значного прориву проти добре захищених російських ліній.

Відповідаючи на запитання, чи отримає Україна винищувачі F-16 американського виробництва, Блінкен сказав, що він вірить у це. "І важливий фокус на тому, щоб переконатися, що коли вони це зроблять, вони будуть належним чином підготовлені, зможуть обслуговувати літаки і використовувати їх розумно".

Коаліція з 11 країн розпочне підготовку українських пілотів для польотів на винищувачах F-16 у серпні в Данії, а в Румунії буде створено навчальний центр.

Україна давно зверталася з проханням надати їй винищувачі F-16 виробництва компанії Lockheed Martin, але радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив минулого місяця, що остаточного рішення про відправку літаків Вашингтоном ще не прийнято. За оцінками американських чиновників, підготовка і доставка літаків займе щонайменше 18 місяців.

Сполучені Штати надали Україні понад 41 мільярд доларів військової допомоги з моменту вторгнення Росії в лютому 2022 року.