ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

П'ятеро загиблих після сильних дощів на сході Китаю, посіви пошкоджені на північному сході

Велика Епоха
(Reuters)

П'ятеро людей загинули і двоє зникли безвісти після того, як сильний дощ прорвав берег річки в селі недалеко від міста Ханчжоу на сході Китаю в суботу, затопивши будинки і забравши людей та їхнє майно, повідомляють державні ЗМІ, цитує Reuters.

Каламутна вода ринула вулицями села в містечку Даюань, заливаючи будинки і перевертаючи автомобілі, показують фотографії, опубліковані газетою Beijing Youth Daily.

Зазвичай в кінці липня в Китаї йдуть сильні дощі, але в останні роки шторми стали більш інтенсивними і непередбачуваними.

У суботу проливні дощі також затопили частину північного сходу Китаю, пошкодивши десятки будинків і знищивши посіви в регіоні, відомому як житниця країни.

Майже 5600 людей були евакуйовані владою провінції Ляонін, повідомила державна телерадіокомпанія CCTV, після того, як у кількох містах випало понад 100 міліметрів опадів.

В одному з районів столиці провінції Далянь за годину випало 93 міліметри опадів.

Рятувальники пробиралися через воду по коліна на надувних човнах, показують кадри, опубліковані телеканалом CCTV.

Близько 54 гектарів посівів було пошкоджено в районі Цзіньчжоу і прибережного міста Хулудао.

Частини північного сходу постраждали від посухи в травні і червні, але нещодавній дощ полегшив ситуацію, повідомило в п'ятницю міністерство сільського господарства.

Воно додало, що все ще існують ризики для місцевих культур - переважно кукурудзи і сої - оскільки цьогорічний Ель-Ніньо, ймовірно, принесе більш екстремальні погодні умови.

У неділю на більшій частині території країни очікуються ще сильніші дощі, а в деяких північно-східних і південних провінціях Цзянсі і Фуцзянь - зливи і сильний вітер.