ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай надає військову допомогу Росії: розвідка США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Військовослужбовці російської армії завантажують боєприпаси в бронетранспортер, Маріуполь, 12 квітня 2022 року. (Alexander Ermochenko/Reuters)

Китайські технології є рушійною силою російської війни в Україні та допомагають Москві обходити міжнародні санкції, йдеться в новій урядовій доповіді США.

Комуністичний режим Китаю допомагає Росії обходити санкції і, ймовірно, надає їй військові технології та технології подвійного призначення для використання в Україні, йдеться в нещодавно опублікованому звіті, підготовленому Управлінням директора національної розвідки США (ODNI).

"[Китай] надає деякі технології подвійного призначення, які московські військові використовують для продовження війни в Україні, попри міжнародні санкційні обмеження та експортний контроль", — йдеться у звіті.

"Митні документи свідчать про те, що державні оборонні компанії Китаю постачають навігаційне обладнання та деталі для винищувачів російським оборонним компаніям, які перебувають під санкціями".

Китай і Росія продовжують об'єднуватися проти США та їхніх союзників

Китайська комуністична партія (КПК), яка керує Китаєм як однопартійною державою, заперечує відправлення будь-якої військової техніки в Росію. Однак обидві авторитарні держави присягнулися підтримувати партнерство "без обмежень" протягом усієї війни, аж до стратегічної координації.

Альянс між КПК і Кремлем, що міцніє, викликає дедалі більшу стурбованість у західних чиновників відтоді, як 4 лютого минулого року генеральний секретар КПК Сі Цзіньпін і президент Росії Володимир Путін уперше оголосили про своє партнерство.

Відтоді Сі не приєднався до міжнародних санкцій проти Росії за вторгнення в Україну, а КПК послідовно дотримується позиції, що глобальні фінансові заходи проти Росії недійсні, тим самим забезпечуючи Росії життєво важливе економічне підживлення на китайських ринках.

Однак, попри твердження Пекіна про зворотне, у низці повідомлень з'явилися припущення про те, що режим може надавати Росії смертоносну допомогу через посередників на Близькому Сході.

Так, згідно з лютневим звітом німецького видання Der Spiegel, китайський режим підробляє вантажні документи, видаючи військову авіаційну техніку, що прямує в Росію, за цивільну, а також використовує посередників в Об'єднаних Арабських Еміратах для постачання в Росію безпілотників подвійного призначення.

У новому звіті ODNI стверджується, що за час війни в Україні КПК стала "ще більш важливим партнером" Росії.

Американські офіційні особи і раніше висловлювали занепокоєння з приводу постачання "обладнання подвійного призначення" з Китаю в Росію. Однак вони неодноразово заявляли, що поки що не бачили доказів передачі Росії летальних засобів для використання на полі бою.

Аналогічним чином, незважаючи на те, що відносно китайських компаній було запроваджено санкції за їхню роль у постачанні в Росію, Пекін досі уникав відкритого осуду з боку Вашингтона з цього питання.

Можливо, це скоро закінчиться, оскільки у звіті ODNI йдеться про те, що китайські державні компанії безпосередньо беруть участь у постачанні Росії деталей для винищувачів і технологій військової навігації.