ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Прем'єр-міністр Британії не назвав термін виплат постраждалим від зараженої крові (ВІДЕО)

Велика Епоха
Учасники кампанії, серед яких багато тих, хто особисто заразився або постраждав від інфікованої крові, тримають плакати під час зборів у Вестмінстері (Лондон), 26 липня 2023 р. (Jonathan Brady/PA via AP)

У середу прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що він має намір якнайшвидше виплатити компенсації тисячам людей, які постраждали від скандалу із зараженою кров'ю, унаслідок якого в 1970-1980-х рр. більше ніж 2000 пацієнтів померли, заразившись ВІЛ або гепатитом під час переливання зіпсованої крові, пише AP News.

Однак Сунак, який давав свідчення перед незалежним розслідуванням скандалу у сфері охорони здоров'я, зазнав нападок з боку постраждалих і членів їхніх родин, коли не зміг дати чіткої відповіді на запитання про те, коли будуть виплачені повні суми.

Заражена кров була пов'язана з поставками препарату для згортання крові під назвою "Фактор VIII", який британські служби охорони здоров'я закуповували у США. За оцінками, загинули від 2 400 до 2 900 осіб.

Сотні постраждалих і членів їхніх сімей, деякі з яких протягом десятиліть домагалися компенсації від уряду, зібралися в конференц-залі лондонського готелю в середу, коли Сунак давав свідчення слідству.

"Протягом не тільки років, а й десятиліть людям було відмовлено у справедливості. Вони не отримали того визнання, яке їм необхідне і на яке вони заслуговують", — сказав Сунак.

Голова розслідування, суддя у відставці Браян Лангстафф, заявив Сунаку, що постраждалі сім'ї потребують реальних дій з боку його уряду.

"Вони визнають, що цього тижня вони почули свідчення того, що робота ведеться, але немає ніяких деталей. Немає жодних термінів. Немає жодної структури", — сказав Лангстафф.

Минулого року уряд заявив, що люди, які пережили трагедію, і близькі загиблих отримають 100 тис. фунтів стерлінгів (129 тис. дол.) як проміжну виплату.

У квітні Лангстафф рекомендував розширити компенсацію, щоб охопити більшу кількість людей, чиї життя були затьмарені скандалом, наприклад, батьків, які втратили своїх дітей.

Однак Сунак повторив, що влада чекатиме повного звіту про результати розслідування, перш ніж розглядати питання про розширення плану виплати компенсацій постраждалим. Остаточний звіт очікується наприкінці цього року.

Клайв Сміт, голова Товариства гемофілії, заявив, що затримки з виплатою компенсацій "тільки посилюють страждання тих, хто так довго цього чекав".

"Люди, які чекали 40 років, очікують побачити значний прояв політичної волі та зобов'язання зробити це якомога швидше", — сказав Сміт.