ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Реальні наслідки хвороби молочних імплантів

Велика Епоха
(BranislavP/Shutterstock)

Жанна Дуркі, медсестра та активна мати чотирьох дітей, роками мала незрозумілі симптоми, але тести завжди давали нормальні результати.

Після двох алергічних реакцій з різницею в кілька місяців — реакції були настільки сильні, що доводилось викликати швидку допомогу — Жанна злякалася.

«Щось зі мною не так», — пригадує вона свої думки. У місіс Дюркі було відчуття неминучої загибелі, яке не зменшилося через нездатність її лікаря сказати їй, що щось не так.

У неї взяли аналіз крові, зробили мамографію та УЗД грудей. Всі вони показали нормальні результати. Потім вона випадково натрапила на групу у Facebook, якою поділився її друг, і все змінилося. Ніколь назвала це «Хвороба та зцілення грудних імплантатів». Зараз група налічує понад 180 000 учасників.

«Коли я почала занурюватися в історії всіх цих жінок, зрозуміла», — сказала вона. «Я бачу себе в багатьох історіях цих жінок».

Невдало встановлені грудні імпланти породили особисті жахливі історії, пов’язані з низкою симптомів, а лікарі кажуть цим жінкам, що все це вигадки в їх головах.

Що таке хвороба молочних імплантів?

Незважаючи на те, що хвороба грудних імплантів (BII) не є офіційним діагнозом захворювання, це комплексна сукупність симптомів, які виникають у раніше здорових жінок після встановлення грудних імплантів. Воно може впливати на весь організм  включати фізичні та психічні симптоми, які часто є важкими та виснажливими. Симптоми настільки численні та різноманітні, що лікарям важко поставити діагноз, і це спантеличує.

У 2020 році виявили 10 найпоширеніших симптомів, про які повідомляється в базі даних звітів. Управління з контролю за продуктами й ліками (FDA) у пацієнтів із захворюванням грудних імплантів, були втома (49%), туман у мозку (25%), біль у суглобах (25%), тривога (24%), випадання волосся (21%), депресія (19%), висип (18%), аутоімунні захворювання (18%), запалення (18%) і проблеми з вагою (18%).

Оскільки симптоми можуть бути настільки різноманітними, нечіткими та непов’язаними один в іншим, жінкам часто потрібен час, щоб зрозуміти, що вони можуть бути результатом їхніх імплантів. Лікарі також часто не роблять асоціацій, і багато хто не знає про BII.

Протягом більше ніж десять років (з 2006 по 2019 рік), операція зі збільшення грудей була найпопулярнішою косметичною хірургічною процедурою в Сполучених Штатах, і згідно з останніми статистичними даними, у 2021 році в Сполучених Штатах було проведено 364 753 операції зі збільшення грудей, що робить її другою після ліпосакції, хоча Американське товариство пластичних хірургів стверджує, що цифри зменшуються.

Дивлячись на те, що так багато жінок роблять процедуру збільшення грудей, кількість тих, хто відчуває симптоми, може бути значною.

Суперечливий діагноз

Проблема ускладнюється тим фактом, що деякі лікарі, хірурги та інші медичні працівники не вірять, що BII є реальним, і багато хто видає це в якусь істерику, яку розпалюють соціальні мережі.

«Хвороба імплантів молочної залози (BII) — це стан, що характеризується невловимими діагностичними критеріями та різноманітними фізичними та психічними симптомами, що призводять до інвалідності та тривоги», — дослідження, опубліковане в журналі Aesthetic Plastic Surgery у 2022 році під назвою «Хвороба імплантів грудей (BII): справжній синдром чи феномен соціальних мереж?».

Автори зазначають, що цей стан «можливо стає найбільш суперечливим предметом естетичної та реконструктивної хірургії молочної залози, викликаючи гарячі дебати між тими, хто не вірить, що такий стан існує, і тими, хто вимагає його визнання як діагнозу».

Немає єдиного діагностичного тесту на захворювання молочних імплантів, і багато жінок, які підозрюють, що у них є симптоми, викликані їх грудними імплантами, звертаються до лікарів, шукаючи відповіді. На жаль, багатьом жінкам кажуть, що з ними все гаразд, що їхні імпланти не можуть бути причиною їх симптомів, або що всі їх симптоми в головах.

Оскільки (BII) недостатньо вивчений, а симптоми настільки різноманітні, багато лікарів або не знають про стан, або не пов’язують  між широкими спектрами симптомів і можливістю того, що причиною можуть бути грудні імпланти. Інші лікарі та хірурги не вірять, що це реальний стан.

Проте FDA знає про (BII) принаймні з 2019 року, коли оприлюднили заяву, у якій говорилось: «Поточні дані підтверджують, що деякі жінки відчувають симптоми, які можуть зникнути після видалення їхніх грудних імплантів, і деякі пацієнти та медичні працівники називають це хворобою молочних імплантів».

(BII) пов’язаний із різними симптомами, які можуть включати в себе:

- болі в суглобах і м'язах

- запаморочення

- проблеми зі шкірою, висипання

- хронічна втома

- проблеми з пам'яттю і концентрацією

- розлади сну

- депресія

- занепокоєння

- панічні атаки

- алергія

- проблеми зі щитовидною залозою

- кишково-шлункові проблеми

- рецидивуючі інфекції

- вірусні та бактеріальні інфекції

- підвищення серцебиття

- інфекції кандидозу або сечовивідних шляхів

- аутоімунні захворювання, такі як розсіяний склероз і хвороба Хашимото

- діагностика ракових захворювань

- швидка втрата або збільшення ваги

- задишка

- відчуття печіння

- втрата волосся

- металевий присмак у роті

- оніміння і поколювання у верхніх і нижніх кінцівках

- головні болі

- мігрень

- шум у вухах (дзвін у вухах)

- утруднене ковтання

- фіброміалгія

- раптова непереносимість їжі та харчова алергія

- відчуття приреченості або того, що ви збираєтеся померти

У 2006 році FDA скасувала 14-річну заборону на силіконові грудні імпланти, незважаючи на десятиліття дебатів щодо безпеки та велику кількість судових процесів від жінок, які стверджували, що імпланти витікали та спричиняли їх захворювання, що включало ревматоїдний артрит і рак.

У той час FDA схвалила виробництво імплантів двома каліфорнійськими компаніями Mentor і Allergan для реконструкції грудей і косметичного збільшення грудей,і обмежила косметичне використання імплантів  жінками віком від 22 років.

Заборона грудних імплантатів

У 2019 році FDA закликало заборонити в усьому світі всі текстуровані грудні імпланти фармацевтичної компанії Allergan. FDA звернулося до компанії Allergan з проханням заборонити імпланти через різке збільшення рідкісної та смертельно небезпечної форми раку під назвою анапластична великоклітинна лімфома, пов’язана з молочними імплантами, яка була пов’язана з текстурованими імплантами Allergan Biocell.

Анапластична великоклітинна лімфома, пов’язана з молочними імплантами, — це рак імунної системи, який розвивається в капсулі рубцевої тканини, що утворюється навколо грудних імплантів.

Згідно зі статистичними даними FDA, із 1130 випадків захворювань, про які було повідомлено FDA, 953 пацієнти мали імпланти Allergan, а з 59 смертей, зареєстрованих унаслідок цієї хвороби, 34 померлих пацієнтів мали імпланти Allergan станом на квітень 2022 року.

Подібна заборона мала місце у Франції, Австралії та Канаді, а компанія Allergan припинила продаж своїх текстурованих імплантів у Європі.

FDA вперше виявило зв’язок між грудними імплантами та раком у 2011 році, зазначивши, що останні звіти свідчать про те, що жінки з грудними імплантами більш схильні до діагностики анапластичної великоклітинної лімфоми.

Заборона в усьому світі розпалила нові дебати щодо безпеки грудних імплантів і потенційного ризику раку, а також пролило світло на зростаючу кількість жінок, які страждають від захворювання грудних імплантів.

24 жовтня 2019 року FDA випустило попередження про чорну скриньку для грудних імплантів; попередження про чорну скриньку є найсерйознішим попередженням FDA і останнім кроком перед забороною. Це попередження має на меті інформувати громадськість про ризик того, що грудні імпланти можуть викликати системні симптоми (BII) у деяких пацієнтів, а також про зв’язок між текстурованими імплантами та пов’язаною з грудними імплантами анапластичною великоклітинною лімфомою.

Жінки допомагають жінкам

Не отримуючи необхідної допомоги від медичного співтовариства, десятки тисяч жінок, які страждають від цього захворювання, об’єдналися в соціальних мережах, щоб поділитися своїми історіями та підтримати одна одну через часто заплутаний і болісний процес — встановлення імплантів, їх видалення (операція з експлантації) і довгий шлях до одужання.

Нещодавно Даніка Патрік в інтерв’ю розповіла про свій досвід роботи з BII; вона закликала жінок з грудними імплантами видаляти їх і довіряти своїй інтуїції, коли вони вперше підозрюють щось не так. В інтерв'ю журналу People колишня водійка NASCAR розповіла, що прийняла рішення поставити грудні імплантати в 2014 році, прагнучи досягти «ідеального тіла».

За кілька років у пані Патрік почалися симптоми, які, за її словами, включали втому, збільшення ваги, випадіння волосся, гормональні проблеми, токсичність важких металів, дисбактеріоз і негерметичність кишечника, що призвело до діагностики BII та видалення її імплантів у березні 2022 року. Вона сказала, що за допомоги YouTube та інших платформ соціальних мереж, вона дізналась про багато інших жіночих історій BII.

Відновлення після операції з експлантації

Завдяки рекомендаціям жінок у групах соціальних мереж пані Даркі змогла знайти хірурга, кваліфікованого для виконання операції експлантації, щоб безпечно видалити імпланти грудей. Видалення імплантів і капсули, яка є рубцевою тканиною, що росте навколо імпланту, є те, що багато хірургів і незліченна кількість жінок вважають необхідним для повного одужання.

За кілька місяців місіс Дюркі перенесла операцію; через два тижні після цього вона опублікувала у Facebook такий пост:

«Завтра буде два тижні після операції, і я можу сказати вам, що біль у суглобах зникла, мозковий туман розвіюється, серцебиття мінімальне, лише якщо я вип’ю трохи кави. Зникла сухість в очах, покращився  зір, зникло сильне бажання  спраги. Сталося це всього за два тижні. Я все ще відновлююсь і втомлена, але сподіваюсь на краще».

За матеріалами The Epoch Times USA