ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Варіанти збереження яблук в домашніх умовах

Велика Епоха
(ER_09/Shutterstock)

Яблука – це універсальний фрукт, який є настільки ж поживним, наскільки й смачним. У сезон це один з найдешевших товарів у продуктовому відділі. Розумний крок – запастися ними, щоб насолоджуватися протягом декількох тижнів або навіть місяців. За допомогою кількох простих порад ви можете максимально продовжити термін зберігання яблук, щоб вони залишалися свіжими та хрусткими до моменту споживання.

Як правильно зберігати яблука

Для успішного зберігання яблук важливо обирати якісні фрукти. Ось кілька ключових факторів, на які слід звернути увагу при купівлі яблук, які ви не будете споживати одразу.

 • Різноманітність. Обирайте яблука з тривалим терміном зберігання.
 • Стиглість. Купуйте яблука злегка недозрілі.
 • Пошкодження. Уникайте яблук з подряпинами, порізами або будь-якими іншими ознаками пошкодження.

Ідеальні умови зберігання

Належні умови зберігання відіграють важливу роль у збереженні свіжості та смаку яблук. Ось що потрібно знати:

 • Температурні умови. Яблука слід зберігати в прохолодному місці, в ідеалі при температурі від 0 до 2°C.
 • Вологість. Підтримуйте помірний рівень вологості, близько 90%. Це запобігає втраті вологи та зневодненню яблук.
 • Вентиляція. Переконайтеся, що сховище має належну вентиляцію.

Найкращі умови зберігання

Розгляньмо різні доступні варіанти сховищ:

 • У холодильнику. Зберігайте яблука в найхолоднішому відділенні холодильника.
 • У кореневому льосі. Якщо у вас є прохолодний підвал, ви можете зберігати яблука в перфорованих поліетиленових пакетах або дерев'яних ящиках.
 • У загорненому вигляді. Окремо загорніть яблука в папір або покладіть їх в одношарові лотки, щоб запобігти прямому контакту між фруктами.

Методи довготривалого зберігання

Якщо у вас є надлишок яблук або ви хочете зберігати їх протягом тривалого періоду, розгляньте наступні методи довготривалого збереження:

 • Заморожування. Почистіть яблука, видаліть серцевину та наріжте, а потім недовго бланшуйте їх у киплячій воді перед заморожуванням. Це допоможе зберегти їхню текстуру та смак. Заморожені скибочки зберігайте в герметичних контейнерах або пакетах для заморозки.
 • Консервування. Консервуйте яблука як яблучне пюре, начинку для пирогів або яблучне масло. Дотримуйтесь належних вимог консервування, щоб забезпечити довговічність продуктів.
 • Зневоднення. Тонко наріжте яблука і висушіть їх у харчовому дегідрататорі або духовці при низькій температурі (140-150 градусів або найнижча температура вашої духовки), поки вони не стануть хрусткими. Зберігайте висушені яблука в герметичних контейнерах у прохолодному темному місці.

Поширені запитання

З: Як довго можна зберігати яблука в холодильнику?

При зберіганні в холодильнику яблука можуть залишатися свіжими до двох-трьох місяців.

З: Чи можна зберігати яблука разом з іншими фруктами та овочами?

Найкраще зберігати яблука окремо від інших фруктів і овочів, оскільки яблука виділяють газ етилен, який може прискорити дозрівання і псування фруктів, що знаходяться поруч.

З: Як дізнатися, що яблуко зіпсувалося?

Зверніть увагу на ознаки гниття, такі як м'які місця, пліснява або запах бродіння. Якщо яблуко помітно зіпсувалося, викиньте його, щоб запобігти розповсюдженню плісняви.

З: Чи можна зберігати яблука при кімнатній температурі?

Хоча яблука можуть знаходитися при кімнатній температурі протягом короткого періоду, вони зберігатимуться довше, якщо покласти їх у холодильнику або прохолодному темному місці.

З: Чи потрібно мити яблука перед зберіганням?

Зазвичай рекомендується мити яблука безпосередньо перед вживанням, а не перед зберіганням. Миття може видалити природний захисний шар, що робить яблука більш схильними до псування.

Висновок

Дотримуючись наведених вище порад, ви можете бути впевнені, що ваші яблука залишаться соковитими та смачними протягом тривалого періоду. Не забувайте купувати свіжі яблука, забезпечувати оптимальні умови та, за необхідності, застосовувати методи довготривалого зберігання. Зробіть ці прості кроки, і ви будете насолоджуватися чудовим смаком і поживними властивостями яблук протягом усього року.

За матеріалами The Epoch Times USA