ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як дізнатися який пробіотик підходить саме для вас

Велика Епоха
Жінка купує йогурт — продукт, який зазвичай асоціюється з корисними для кишківника бактеріями, відомими як пробіотики. (Olga Maltseva/AFP/Getty Images)

Пробіотики стали популярними. Згідно з дослідженнями, світовий ринок пробіотиків у 2018 році склав $48,38 млрд і, за прогнозами, досягне $75,9 млрд до 2027 року. Це дуже багато хороших бактерій! Але як дізнатися, які пробіотики підходять саме вам і вашій родині?

Що таке пробіотики?

Пробіотики — це живі корисні бактерії (і деякі дріжджі), які природним чином живуть у вашому організмі. Вони є частиною вашого мікробіому, який складається з більш різноманітної популяції мікроорганізмів, включаючи шкідливі бактерії, грибки, віруси та найпростіші. Важливо підтримувати здоровий рівень корисних бактерій у вашому організмі, щоб допомогти боротися з шкідливими бактеріями та підтримувати оптимальний стан здоров'я. 

Пробіотики в основному знаходяться в кишечнику, але їх також можна знайти в роті, піхві, шкірі, сечовивідних шляхах і легенях. Це означає, що якщо у вас, скажімо, вагінальна інфекція, прийом пробіотичної добавки може допомогти виправити цю ситуацію. Насправді, основне завдання пробіотиків — підтримувати здоровий баланс у вашому організмі. Вони роблять це кількома способами:

  • Допомагають з травленням
  • Підтримують імунну функцію
  • Борються із запаленням
  • Виробляють вітаміни
  • Розщеплюють і всмоктують поживні речовини та ліки
  • Не дають поганим бактеріям спричиняти хвороби та недуги

Типи пробіотиків

Кожен тип пробіотиків визначається за трьома характеристиками: рід, вид і штам. Рід - це загальний клас, до якого належить пробіотик, наприклад, рід Lactobacillus. У межах роду існують окремі види, наприклад, ацидофільні. Класифікація йде ще далі, і кожен пробіотик має код штаму, зазвичай це буква і цифри, які ідентифікують його далі. Важливо, щоб на етикетці були вказані всі три ознаки для ідентифікації якісного пробіотика.

Найпоширеніші та найбільш вивчені пробіотики включають наступний рід:

  • Лактобактерії - переважаючі бактерії в тонкому кишечнику. Лактобактерії виробляють фермент, який розщеплює цукор у молоці, а також ферментує вуглеводи в кишечнику, що, в свою чергу, створює молочну кислоту. Ця кислота допомагає створити в кишечнику сприятливе середовище для травлення, захищає від небажаних мікроорганізмів і прискорює засвоєння мінералів. Включає L. acidophilus, L. fermentum, L. plantarum, L. salivarius, L. rhamnosus, L. gasseri, L. paracasei та L. reuteri.
  • Біфідобактерії містяться в товстому кишечнику і допомагають боротися з різними шкідливими мікроорганізмами. Цей рід також виробляє молочну кислоту, яка запобігає розмноженню шкідливих бактерій, допомагає засвоєнню мінералів, а також виробляє вітамін К і вітаміни групи В. До нього належать B. bifidum, B. longum та B. infantis.
  • Стрептокок міститься в ротовій порожнині. Два види - S. salivarius K12 і S. salivarius M18.
  • Бактерії бацили, також виробляють молочну кислоту. Ці спороносні бактерії дуже стійкі до вологи, світла і тепла, що робить їх дуже стійкими до шлункового соку і дозволяє їм легко колонізуватися в тонкому кишечнику. Пробіотик - це B. coagulans.

Вибір пробіотиків для вас і вашої родини

Якщо ви зайдете в магазин продуктів харчування, аптеку, продуктовий магазин або до онлайн-постачальника, ви побачите безліч пробіотичних добавок з різними корисними бактеріями, перерахованими на етикетці. Як дізнатися, які види підходять саме вам? Ми хочемо полегшити вам вибір найкращої пробіотичної добавки для вас і вашої родини. Ось деякі загальні рекомендації, засновані на життєвих етапах і потребах.

Люди похилого віку: З віком рівень лактобактерій та біфідобактерій знижується. Оскільки ці мікроорганізми відомі тим, що підтримують імунну функцію, здоров'я кишківника та здорові запальні процеси, шукайте продукти, що їх містять. Дослідження, опубліковане в Journal of the American College of Nutrition, показало, що пробіотична суміш трьох штамів — L. gasseri, B. bifidum і B. longum - у порівнянні з плацебо була корисною для здоров'я імунітету та запалення. В цілому, пробіотики змінили мікробіом добровольців до такого, як у молодих людей.

Діти та дорослі: Якщо ви шукаєте пробіотичну добавку для профілактики, яка підходить для дорослих і дітей, зверніть увагу на суміш трьох біосумісних пробіотиків: L. gasseri, B. bifidum та B. longum. Ці штами були широко досліджені і підтримують імунну функцію та здорове середовище кишечника, що включає здоров'я травлення та кишечника. Рекомендована доза для дітей становить 1 мільярд КУО і 2-3 мільярди КУО для дорослих.

Травлення / здоров'я кишечника: Для загальної підтримки здорового травлення та кишківника рекомендується суміш L. gasseri, B. bifidum та B. longum. Дозування становить 1 мільярд КУО для дітей та від 3 до 6 КУО для дорослих. Для сильнішої підтримки кишечника пропонується суміш з трьох вищезгаданих бактерій, а також B. lactis, B. breve, B. infantis і L. rhamnosus у дозі 6 млрд КУО. Для максимального відновлення мікробіому кишечника рекомендується суміш із семи згаданих тут штамів плюс L. acidophillis, L. plantarum і L. paracasei в дозі 50 КУО.

Допомога при алергії: Сезонна алергія може вражати людей будь-якого віку і дуже заважати повсякденній діяльності. У подвійному сліпому плацебо-контрольованому клінічному дослідженні дослідники виявили, що пробіотична комбінація L. gasseri KS-13, B. bifidum G9-1 та B. longum MM-2 покращила якість життя людей, які приймали цю добавку.

Печінка та виведення токсинів: Якщо ви шукаєте підтримку функції печінки та/або для виведення токсинів, рекомендуємо L. paracasei, B. longum та L. fermentum.

Здоров'я ротової порожнини: Для підтримки та зміцнення здоров'я порожнини рота шукайте добавки з L. salivarius, L. reuteri та S. salivarius K-12 і M-18.

Здоров'я органів статевої системи та/або сечовипускання: Для підтримки здоров'я органів статевої системи та сечовивідних шляхів шукайте добавки з L. acidophilus, L. rhamnosus, L. gasseri та B. coagulans.

Підсумок

Люди будь-якого віку можуть насолоджуватися перевагами пробіотиків для здоров'я, незалежно від того, чи приймають їх для підтримки травлення, імунної функції та загального стану здоров'я, чи для лікування загальних проблем зі здоров'ям, таких як алергія, інфекції піхви або сечовивідних шляхів, або виведення з організму токсинів.

Перепублікація з NaturallySavvy.com 

Джерела

Dennis-Wall JC та ін. Пробіотики (Lactobacillus gasseri KS-13, Bifidobacterium bifidum G9-1 та Bifidobacterium longum MM-2) покращують специфічну для ринокон'юнктивіту якість життя в осіб із сезонною алергією: подвійне сліпе, плацебо-контрольоване, рандомізоване дослідження. Американський журнал клінічного харчування, березень 2017 р.; 105(3):758-67.

Spaiser SJ та ін. Прийом Lactobacillus gasseri KS-13, Bifidobacterium bifidum G9-1 та Bifidobacterium longum MM-2 індукує менш запальний цитокіновий профіль та потенційно сприятливі зміни мікробіоти кишечника у літніх людей: Рандомізоване, подвійне сліпе, плацебо-контрольоване, перехресне дослідження. Журнал Американського коледжу харчування 2015;34(6):459-69.

Великанова Л. 45 ідеально збалансованих пробіотиків: статистика та факти на 2022 рік. Додатки 101, 25 грудня 2021 р.