ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Корисні перекуси: 7 найкращих видів горіхів для здоров'я серця та мозку

Велика Епоха
Горіхи можуть ефективно запобігати серцево-судинним захворюванням. Дослідження показали, що вони знижують ризик серцево-судинних захворювань і смерті на 19% і 25% відповідно. Горіхи також зменшують ризик ішемічної хвороби серця на 24%, смерті від інсульту – на 18%, миготливої аритмії – на 15, а загальний показник смертності – на 19% (monticello/shutterstock)

Ви обожнюєте горіхи? Дослідження показують, що їх споживання може знизити ризик серцево-судинних захворювань і передчасної смерті. Наскільки корисним є споживання горіхів? Що впливає на їхню користь?

Дослідження доводять користь горіхів для здоров'я

У лютому 2023 року в журналі Nutrients було опубліковано спільне дослідження Школи громадського здоров'я Т.Х. Чана Гарвардського університету та кількох інших університетів. У звіті підкреслюється, що тривале споживання горіхів може знизити ризик певних серцево-судинних захворювань і смертності. Наприклад, дослідження показало зменшення захворюваності на ішемічну хворобу серця на 24% та зниження пов'язаної з нею смертності на 27%. Крім того, воно показало зменшення смертності від інсульту на 18% і зниження ризику фібриляції передсердь на 15%.

Інше дослідження припускає, що вживання горіхів кілька разів на тиждень може знизити ризик інфаркту міокарда, раптової серцевої смерті або серцево-судинних захворювань на 30-50%.

Горіхи багаті на поживні речовини, жиророзчинні біологічно активні речовини, клітковину, вітаміни, мінерали та фенольні сполуки. Аналіз показує, що потенційна користь горіхів у зниженні ризику серцево-судинних захворювань, ймовірно, пов'язана з високим вмістом ненасичених жирних кислот. Крім того, омега-3 жирні кислоти, що містяться у волоських горіхах, можуть запобігати аритмії та утворенню тромбів.

Топ-7 горіхів, які варто їсти для покращення здоров'я

Мигдаль

Багатий на вітамін Е, клітковину та корисні жири, включно з мононенасиченими жирними кислотами та антиоксидантами, мигдаль допомагає знизити рівень холестерину, зміцнюючи здоров'я серця.

Волоські горіхи

Багаті на омега-3 жирні кислоти, відомі своїми протизапальними властивостями та цілющим впливом на здоров'я серця. Вони також містять антиоксиданти та клітковину.

Фісташки

Містять багато білка, клітковини, корисних жирів та антиоксидантів, зокрема лютеїну і зеаксантину, які корисні для здоров'я очей.

Кеш'ю

Має відносно низький вміст жирів, але містить корисні мононенасичені жирні кислоти. Кеш'ю також багаті на магній, який відіграє ключову роль у підтримці нормального кров'яного тиску.

Бразильські горіхи

Гарне джерело селену, вони є важливим антиоксидантом, який підтримує функцію щитоподібної залози. Однак вони висококалорійні, тому їх споживання має бути помірним.

Фундук

Дослідження показали, що дієти, багаті на фундук, можуть знизити рівень ліпідів і ліпопротеїнів, покращити функцію ендотелію та запобігти запаленню пов'язаного з атеросклерозом. Вони містять ненасичені жирні кислоти, клітковину та антиоксиданти.

Пекан

Багатий на антиоксиданти, харчові волокна та мінерали, такі як марганець і мідь.

Поєднання різних видів горіхів для балансу поживних речовин є корисним. Однак слід враховувати індивідуальні особливості людини.

Важливо зазначити, що людям з алергією на горіхи слід бути обережними. Крім того, вони містять багато фосфору і калію, тому людям з поганою функцією нирок слід уникати їх надмірного споживання.

Горіхи не слід вживати в надлишку. Вони калорійні та містять багато жирів. Наприклад, 28 грамів волоських горіхів містять приблизно 185 калорій. Якщо додати їх до висококалорійної дієти, щоденне вживання лише жмені волоських горіхів може призвести до збільшення ваги на 10 і більше кілограмів протягом року, що негативно вплине на здоров'я серця.

Погляди, висловлені в цій статті, є думками автора і не обов'язково відображають погляди The Epoch Times.

Доктор Цзіндуань Ян

Цзіндуань Ян, доктор медичних наук, сертифікований психіатр, спеціалізується на інтегративній та традиційній китайській медицині для лікування хронічних психічних, поведінкових та фізичних захворювань. Він є автором книг "Інтегративна психіатрія", "Медицина має значення" та "Інтегративні методи лікування раку". Співавтор книги "Обличчям до Сходу: Стародавні секрети краси та здоров'я для сучасної людини" видавництва HarperCollins та "Клінічна акупунктура та стародавня китайська медицина" видавництва Oxford Press. Доктор Янг також є засновником Інституту інтегративної медицини Янга та Американського інституту клінічної акупунктури і генеральним директором Північного медичного центру в Міддлтауні, штат Нью-Йорк, з липня 2022 року.