ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Екстремісти з Німеччини в зоні бойових дій воюють за Росію, – звіт

Велика Епоха
Екстремісти з Німеччини в зоні бойових дій воюють за Росію, – звіт

Десятки екстремістів з Німеччини виїхали в зону бойових дій з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, заявило Міністерство внутрішніх справ у відповідь на запитання газети Die Welt.

У повідомленні в недільному випуску газети, міністерство цитує слова міністра про те, що органи безпеки зареєстрували виїзд 61 особи, "які мають зв'язок з екстремізмом або політично вмотивованими злочинами".

У випадку 39 осіб були фактичні ознаки того, що вони покинули країну "з наміром брати участь у бойових діях". З них 27 були проросійськими і 12 за Україну.

Щодо переважної більшості з цієї групи влада мала конкретну інформацію про те, що вони брали участь у бойових діях. Серед них є як праві, так і ліві екстремісти. Однак більшість з них влада класифікує як таких, що належать до явища "іноземна ідеологія".

Розподіл на конкретні групи неможливий через брак даних, зазначають у міністерстві.

У принципі, участь у бойових діях в Україні не карається, повідомила газеті прес-секретар Міністерства юстиції.

Це стосується, "якщо вони діють не як найманці, а як члени регулярних збройних сил або прирівняних до них добровольчих формувань і ополчення". Однак це не захищає їх від розслідування можливих воєнних злочинів.

Згідно з повідомленням, федеральний генеральний прокурор не захотів коментувати, чи ведуться відповідні провадження проти комбатантів, які залишили країну.

Експерт із зовнішньої політики опозиційних християнських демократів (ХДС) Родеріх Кізеветтер розкритикував стриманість прокуратури.

"Особи або екстремісти, які добровільно приєднуються до російських збройних сил або терористичних угруповань з метою участі у вторгненні в Україну, повинні бути притягнуті до відповідальності після повернення до Німеччини", — сказав він газеті.

Адже слід виходити з того, що ці бойовики "систематично брали участь у воєнних злочинах і порушеннях прав людини".