ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дівчинка, яка народилася з ногами, вивернутими назад, після операції знову ходить (ФОТО)

Велика Епоха
(СВНС)

"Одна на мільйон" дівчина, яка народилася із обома зігнутими назад ногами, тепер мріє стати гімнасткою після третьої успішної операції з порятунку її лівої ноги.

Семирічна Вікторія Комада з міста Норвіч у Норфолку, Англія, народилася з рідкісною вродженою деформацією — двосторонньою гемімелією великогомілкової кістки, наслідком якої є деформація ніг та брак кісток.

Марцені Друсевич, 35-річній мамі дівчинки, спочатку сказали, що Вікторії доведеться ампутувати обидві ноги, але в 2018 році лікарі в США прийшли їй на допомогу, ампутувавши лише праву ногу, а ліву прооперували. Спеціальна операція дозволила врятувати не лише ногу, але й мрію дівчини стати професійною гімнасткою. Відтоді школярка насолоджувалася нормальним дитинством, але в червні цього року в неї стався вивих лівої стопи, що призвело до необхідності проведення додаткової операції в Австрії.

Вікторія Комада, 3 роки, з мамою і татом. (СВНС)

Операція вартістю 10 000 фунтів стерлінгів (приблизно 13 000 доларів США) пройшла успішно, і зараз сім'я збирає кошти на оплату лікарняних рахунків.

"Операція тривала п'ять годин... Я дуже щаслива і вдячна людям, які дали нам шанс врятувати ногу Вікторії. Чи знадобиться їй ще одна операція, залежить від того, як буде розвиватися нога протягом наступних кількох років, але донька твердо вирішила стати гімнасткою" — каже пані Друсевич.

Ліву ногу Вікторії врятували хірурги вдруге. (СВНС)

У 2018 році, коли Вікторії було лише 3 роки, сім'ї вдалося зібрати 180 000 фунтів стерлінгів (близько 230 000 доларів США) за допомогою друзів та родичів і полетіти до США на складну операцію.

Вони знайшли хірурга у Флориді, доктора Дрора Палея, який провів дві операції, що врятували її ліву ногу і дали їй можливість вперше ходити за допомогою протеза.

Першу дев'ятигодинну операцію їй зробили 24 липня 2018 року в Інституті ортопедії та хребта Палей у Вест-Палм-Біч, штат Флорида, під час якої праву ногу ампутували вище коліна, а в ліву ногу вставили штифти перед тим, як прикріпити фіксатор. Протягом наступних місяців Вікторії щодня вкручували гвинти в ноги, щоб перемістити кістки в правильне положення.

Друга операція відбулася 13 листопада того ж року, коли Вікторії зростили кістки лівої ноги, щоб зміцнити ногу, а через два дні вона знову змогла ходити.

Рентгенівський знімок Вікторії Комади, 3 роки, яка має двосторонню гемімелію великогомілкової кістки — вроджену деформацію, через яку діти народжуються з деформацією ніг та браком кісток. (СВНС)
(СВНС)

Минуло чотири роки і дівчинка знову перенесла операцію в Австрії. Наразі вона з гіпсом на нозі, відновлюється.

Вікторія каже, що зараз почувається добре, вона з нетерпінням чекає повного одужання, мріє знов їздити на велосипеді та гратися з друзями.

Щоб допомогти родині Вікторії зібрати кошти на оплату лікарняних рахунків, однокласники Вікторії з Початкової академії Сент-Клементс Хілл влаштували 14 червня танцювальний фестиваль, на якому зібрали 6 000 фунтів стерлінгів (близько 7 600 доларів США).

(СВНС)

На фестивалі Вікторія та її мати були спеціальними гостями, одна з організаторів подруга сім'ї Сара Герберт, зробила великий вклад у захід по збиранню коштів.

"Цей танцювальний фестиваль допоміг нам зібрати гроші на операцію доньки та її відновлення, також він надав можливість дітям проявити доброту і довів, що вони дійсно можуть змінити чиєсь життя на краще"- сказала пані Герберт.