ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайська влада сказала студентам називати щура качкою

Велика Епоха
Вилучено поліцією: дармовиси "щур-качка". (Weibo)

Місяць тому Bitter Winter одна з перших серед міжнародних ЗМІ повідомила про скандал із "називанням щура качкою". У їдальні одного з коледжів у Цзянсі студент виявив голову щура в страві, яку йому подали як качку. Він виклав відео в соціальні мережі, після чого директор коледжу викликав його до себе і сказав: "Щур — це качка, якщо так каже партія". Студента змусили видалити відео.

Однак відео швидко стало вірусним, а реакція директора призвела до того, що десятки тисяч інтернет-користувачів стали висміювати КПК (комуністична партія Китаю), пише BITTER WINTER.

Історія не пройшла безслідно. Деякі підприємці почали випускати іграшки у вигляді щура-качки, а також дармовиси та інші пам'ятні вироби, присвячені цьому інциденту, які швидко почали мати великий попит. Дехто навіть намагався отримати на них патенти та зареєструвати торгові марки.

Заборонена іграшка "щур-качка". (Weibo)

Тепер же такі іграшки, що нагадують про інцидент у Цзянсі, заборонені в Китаї. Їх продаж в Інтернеті суворо контролюється, що викликає протест виробників, які витратили гроші на їх виготовлення.