ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дванадцять загиблих внаслідок вибуху складу феєрверків у Таїланді (ВІДЕО)

Велика Епоха
Співробітники тайської служби знешкодження вибухонебезпечних предметів оглядають місце вибуху на складі феєрверків у провінції Наратхіват на півдні Таїланду [Kriya Tehtani/AP Photo]

Щонайменше 12 людей загинули і понад 100 отримали поранення в результаті вибуху на складі феєрверків на півдні Таїланду, повідомили офіційні особи.

За словами губернатора провінції, вибух у місті Сунгай Колок у південній провінції Наратхіват у суботу, ймовірно, був спричинений зварюванням під час будівельних робіт на будівлі.

"Є 10 загиблих плюс останки двох невстановлених осіб, які були відправлені на перевірку ДНК", — сказав Санан Понгаксорн, додавши, що 121 людина отримала поранення, двоє з них — серйозні.

Санан сказав: "Більше не повинно бути смертей".

Департамент зі зв'язків з громадськістю провінції Наратхіват повідомив, що постраждали понад 200 домогосподарств. За його словами, чиновники вважають, що під завалами все ще перебуває багато людей. Вибух спричинив руйнування в радіусі близько 500 метрів.

На відео, розміщеному в соціальних мережах з місця події, видно величезний шлейф диму над місцевістю, багато пошкоджених будівель, автомобілів і мотоциклів, а також вулиці, завалені уламками. У багатьох будинках та інших будівлях, схоже, обвалилися дахи і стіни.

Громадський мовник Таїланду PBS повідомив, що вибухом у прикордонному місті на кордоні з Малайзією було пошкоджено до 500 будинків.

Свідок Сексан Таесен, який живе за 100 метрів від складу, розповів, що після вибуху був "хаос".

"Я грався телефоном у будинку, коли раптом почув гучний, грозовий звук, і весь мій будинок затрясся, - розповів Сексан інформаційному агентству AFP.

"Потім я побачив, що мій дах розірвало. Я виглянув на вулицю і побачив, що будинки руйнуються, а люди всюди лежать на землі. Це був хаос".

"Ми з'ясовуємо, чи були ці петарди перевезені легально чи нелегально", - сказав він.

"На даний момент ми не бачимо жодної ліцензії на зберігання петард або продаж петард, — сказав він.

"Ми припускаємо, що фабрика не має ліцензії".

За його словами, вибух здетонував від приблизно 1000 кг пороху, утворивши дві ями приблизно 2 метри завглибшки і 6 метрів завширшки.

"Ми надіслали повістку власнику заводу зі звинуваченням у недбалості, що призвела до аварії, — сказав полковник Сутавет Тарітай, начальник поліції в районі Муно.

"Ми чекаємо, коли він прийде", — додав він.