ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Папа Франциск закликав Росію відновити зернову угоду з Україною (ВІДЕО)

Велика Епоха
Папа Франциск. (Andreas Solaro/AFP)

Папа Римський Франциск у неділю закликав Росію скасувати своє рішення, прийняте на початку цього місяця, про відмову від угоди про Чорноморський зерновий коридор.

"Я звертаюся до моїх братів, до влади Російської Федерації, щоб Чорноморська ініціатива була відновлена і зерно могло безпечно транспортуватися", — сказав Франциск у своєму недільному зверненні "Ангел Господній" до натовпу, що зібрався на площі Святого Петра у Ватикані.

Назвавши зерно Божим даром, який годує людство, він сказав, що знищення його через війну є "тяжкою образою для Бога", маючи на увазі нещодавні авіаудари Росії по українському прибережному місту Одеса.

Він також закликав присутніх продовжувати молитися за Україну.

17 липня Росія в односторонньому порядку вийшла з Чорноморської зернової ініціативи - пакту, укладеного за посередництва ООН і Туреччини, в рамках якого минулого літа з українських портів вперше з початку війни Москви проти свого східноєвропейського сусіда в лютому було припинено відвантаження зерна.

Угода допомогла зменшити глобальну продовольчу небезпеку, створивши безпечний коридор через Чорне море для експорту з трьох українських портів, які були заблоковані Росією з початку війни. Україна, як і Росія, є одним з найбільших світових експортерів зерна.

Після того, як вона вийшла з угоди на початку цього місяця, Росія бомбардувала українські портові міста, зокрема Одесу.