ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Рятувальні команди почали буксирування палаючого вантажного судна у Північному морі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вантажне судно Fremantle Highway у Північному морі, неділя, 30 липня 2023 року. Рятувальні команди почали буксирування палаючого вантажного судна, завантаженого тисячами нових автомобілів, до тимчасової якірної стоянки біля північного узбережжя Нідерландів у неділю після того, як дим з постраждалого судна зменшився, повідомила влада. (Kustwacht Nederland / Берегова охорона Нідерландів через AP)

Рятувальні бригади почали буксирування палаючого вантажного судна, завантаженого тисячами автомобілів, до місця тимчасової стоянки біля північного узбережжя Нідерландів у неділю після того, як дим, що валив з потерпілого судна, зменшився, повідомила влада.

У суботу ввечері Міністерство інфраструктури та водного господарства Нідерландів заявило, що через південно-східний вітер, який здіймає дим від багатоденної пожежі над буксирами, навряд чи вдасться перенести Fremantle Highway.

Але ситуація змінилася в неділю.

"Дим з вантажного судна значно зменшився сьогодні вдень, і рятувальна команда Multraship/Smit Salvage негайно скористалася цим", — йдеться в заяві міністерства з посиланням на дві рятувальні компанії, що брали участь в операції.

Судно повільно буксирують двома буксирами до тимчасової якірної стоянки приблизно за 16 кілометрів на північ від голландських островів Схірмоннікуг і Амеланд.

Експерти постійно контролюють стабільність судна, а спеціалізований човен для збору нафти знаходиться поблизу на випадок розливу, додали в міністерстві.

Рятувальні команди в кінцевому підсумку хочуть відбуксирувати потерпіле судно до порту, але поки не ясно, де і коли це станеться.

У суботу екіпаж прикріпив другий буксирний трос до судна, яке перевозило 3 783 нових транспортних засоби, в тому числі 498 електромобілів, з німецького порту Бремерхафен до Сінгапуру.

Корабель горить з вівторка. Пожежники вирішили не гасити полум'я водою, побоюючись зробити майже 200-метровий корабель нестабільним, оскільки він плаває поблизу судноплавних шляхів Північного моря і всесвітньо відомого місця проживання перелітних птахів.

Один член екіпажу загинув, а інші отримали поранення після того, як спалахнула пожежа. Екіпаж був евакуйований рано вранці в середу.

Причина пожежі не встановлена.