ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тайфун "Доксурі" залив північ Китаю, Пекін евакуює тисячі людей (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вид із повітря на повінь у Фучжоу після того, як тайфун Доксурі вийшов на сушу і приніс сильні дощі, у провінції Фуцзянь, Китай, 29 липня 2023 р. (cnsphoto via REUTERS)

Дощ залив північний Китай у суботу: у Пекіні тисячі людей евакуюються після того, як шторм "Доксурі" пронісся Філіппінами, Тайванем і узбережжям Китаю.

За даними китайських синоптиків, у найближчі три дні на великій території, що охоплює столицю, існує середній і високий ризик зливових дощів. У міру просування урагану вглиб країни від опадів можуть постраждати 130 млн осіб.

Офіційний представник агентства з надзвичайних ситуацій провінції Фуцзянь повідомив, що щонайменше 800 000 осіб постраждали від повені, і ще 416 000 осіб у провінції Фуцзянь уже евакуйовано.

Інтенсивність "Доксурі" продовжує слабшати, але його вплив ще далекий від завершення", — заявило Метеорологічне управління Китаю, попередивши населення про необхідність уникати небезпечних районів у регіоні Пекін-Тяньцзінь-Хебей.

У вихідні рівень води в малих і середніх річках на півдні Пекіна, у центральних і західних районах провінції Хебей, на сході Шаньсі та півночі Хенані може перевищити попереджувальний рівень, а в гірських районах можливі зливові паводки і геологічні небезпечні явища.

Влада Пекіна призупинила проведення спортивних заходів, закрила низку туристичних місць і парків. За повідомленнями місцевих ЗМІ, міське управління по боротьбі з повенями мобілізувало 203 230 рятувальників і евакуювало 3 031 людину.

"Доксурі" — найпотужніший тайфун, що обрушився на Китай цьогоріч, і другий за силою тайфун, що обрушився на південно-східну провінцію Фуцзянь після тайфуну "Меранті" у 2016 році.

Шторм вийшов на сушу в п'ятницю, обірвавши лінії електропередач і викорчувавши дерева, унаслідок чого постраждали близько 880 тис. осіб у прибережній провінції Фуцзянь, більше ніж 354,4 тис. осіб евакуювали та переселили, а пряма економічна шкода становила більше ніж 478 млн юанів (67 млн дол. США), повідомляють державні ЗМІ.

У соціальних мережах з'явилися повідомлення про те, як рятувальники розчищають повалені дерева і зсуви ґрунту, а люди переходять убрід паводкові води висотою до стегна.

Серед інших руйнувань у провінції Фуцзянь — рекламний щит, зірваний вітром з будівлі готелю в місті Путянь, велике дерево, що впало на чоловіка, якого пізніше врятували, і пожежа на швейній фабриці в портовому місті Цюаньчжоу.

Провінційні ЗМІ повідомляли про рятувальні операції після урагану: про літніх людей, які опинилися в пастці вдома, і про важко вагітну жінку, яку на ношах доправили в лікарню по коліно у воді.

Фучжоу, який у суботу вранці призупинив роботу метрополітену через підтоплення станцій, у другій половині дня відновив роботу. У цьому місті, а також у сусідніх містах Путянь і Сіаньоу, випала найбільша кількість опадів із 1961 року.

Перед тим як обрушитися на Китай, "Доксурі" пронісся Тайванем і північними Філіппінами, де спричинив дощі та сильний вітер, що призвів до перекидання порому, унаслідок якого загинуло щонайменше 25 осіб.