ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські безпілотники завдали удару по ключовому порту на кордоні з Румунією (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Як повідомили українські військові, у середу вночі безпілотники "Шахед" завдали удару по портовій інфраструктурі на Одещині, унаслідок чого було пошкоджено елеватор і виникла пожежа на об'єктах, що забезпечують транспортування експорту зерна.

За останні два тижні десятки безпілотників і ракет бомбили порт Одеси і річкові порти регіону, які використовуються як альтернативні маршрути.

Глава адміністрації президента України Андрій Єрмак повідомив, що внаслідок ударів постраждало місто Ізмаїл, розташоване на річці Дунай, яке є частиною кордону між Україною та Румунією.

На відео, отриманому Ассошіейтед Прес, видно вибухи і сильну пожежу вдалині на Дунаї, зняті рибалками Румунії, члена НАТО, на іншому березі річки.

Три українські порти на Дунаї наразі працюють.

"Метою противника явно були об'єкти портів і промислової інфраструктури регіону", — пише оперативне командування "Південь" України в оновленій інформації на Facebook. Унаслідок атаки виникла пожежа на промислових і портових об'єктах, пошкоджено елеватор.

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, внаслідок атаки було пошкоджено приблизно 40 тис. метричних тонн (44 тис. тонн) зерна, на яке очікували країни Африки, Китай та Ізраїль.

Крім того, ВПС України перехопили 23 безпілотники "Шахед" іранського виробництва, випущених Росією територією країни за ніч, переважно в Одесі та Києві.

"Російські терористи вкотре завдали удару по портах, зернових комплексах і глобальній продовольчій безпеці", — написав у середу вранці в Telegram президент України Володимир Зеленський. "Світ має відповісти".

Він підтвердив, що деякі безпілотники вразили свої цілі, причому значної шкоди було завдано на півдні України.

У середу на торгах у Чикаго після нових атак ціни на пшеницю зросли приблизно на 3%, а на кукурудзу — майже на 2%, але потім ці стрибки були зведені нанівець, і ціни пішли вниз. Це свідчить про триваючу нестабільність на світових ринках в умовах, коли Росія завдає ударів по портах і сільськогосподарській інфраструктурі України.

Україна також може експортувати продукцію через Європу автомобільним і залізничним транспортом, але ці маршрути дорожчі, ніж шлях Чорним морем, і спричиняють суперечки між сусідніми країнами.

У середу в телефонній розмові президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив Володимиру Путіну, що він домагатиметься відновлення чорноморської ініціативи з експорту українського зерна, повідомляє його канцелярія.

У заяві йдеться про те, що лідери двох країн домовилися про візит Путіна до Туреччини, проте дата візиту не називається. Раніше Ердоган заявляв, що Путін приїде в серпні.

У заяві Кремля з приводу цієї розмови йдеться про те, що "було підтверджено готовність повернутися до стамбульських домовленостей, щойно Захід реально виконає всі зафіксовані в них зобов'язання перед Росією". У ній ідеться, що триває підготовка до "можливої зустрічі" Путіна й Ердогана.