ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

81% населення Землі відчули підвищення температури в липні, кажуть дослідники (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пішоходи на Таймс-сквер під час підвищення температури, 27 липня 2023 року в Нью-Йорку. (AP Photo/John Minchillo, File)

Липень став спекотнішим для чотирьох із п'яти жителів Землі, до того ж понад 2 млрд людей щодня відчувають спеку через зміну клімату, йдеться у флеш-дослідженні.

Понад 6,5 млрд осіб, або 81% населення Землі, страждали від спеки хоча б в один із днів, коли зміна клімату істотно вплинула на середньодобову температуру, йдеться в новому звіті, опублікованому в середу Climate Central. Ця наукова некомерційна організація знайшла спосіб розрахувати, наскільки сильно зміна клімату вплинула на щоденну погоду.

"Ми дійсно відчуваємо зміну клімату практично повсюдно", — заявив віцепрезидент Climate Central з науки Ендрю Першинг.

Дослідники вивчили 4 711 міст і виявили ознаки зміни клімату в 4 019 із них у липні, який, на думку інших учених, є найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень. У новому дослідженні було підраховано, що внаслідок спалювання вугілля, нафти й природного газу ймовірність того, що хоча б один день у цих містах буде спекотним, збільшилася втричі. У США, де кліматичний ефект виявився найбільшим у Флориді, понад 244 млн осіб відчули сильнішу спеку, спричинену зміною клімату, протягом липня.

Для 2 млрд людей, які проживають переважно в тропічному поясі земної кулі, зміна клімату втричі підвищила ймовірність того, що кожен день липня буде спекотнішим. До їхнього числа входять міста-мільйонники Мекка (Саудівська Аравія) і Сан-Педро-Сула (Гондурас).

За даними звіту, найпоширенішим днем, на який вплинула зміна клімату, стало 10 липня, коли 3,5 млрд людей зазнали екстремальної спеки, на якій відбилися відбитки глобального потепління. Це відрізняється від найспекотнішого дня у світі, який, за даними кліматичного реаналізатора Університету штату Мен, був 7 липня.

Дослідження не є рецензованим, тобто золотим стандартом науки, оскільки місяць щойно закінчився. Воно ґрунтується на рецензованих методах визначення клімату, які використовуються іншими групами і визнані Національною академією наук технічно обґрунтованими. Два сторонніх кліматологи повідомили агентству Ассошіейтед Прес, що вважають дослідження таким, яке заслуговує на довіру.

Понад рік тому Climate Central розробив вимірювальний інструмент під назвою Climate Shift Index. Він розраховує вплив зміни клімату на температуру в усьому світі в режимі реального часу, використовуючи прогнози, спостереження та комп'ютерне моделювання в Європі та США. Щоб з'ясувати, чи є ефект, вчені порівнюють зареєстровані температури зі змодельованим світом, у якому немає потепління через зміну клімату, і він приблизно на 2 градуси (1,2 градуса Цельсія) холодніший, щоб з'ясувати ймовірність того, чи спека була природною.