ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Законодавці США б'ють на сполох: TikTok запустив торгову платформу

Велика Епоха
Офіс TikTok у Калвер-Сіті, Каліфорнія, 20 грудня 2022 року. (Mario Tama/Getty Images)

Запуск компанією TikTok нової торгової платформи викликає занепокоєння у деяких американських законодавців у зв'язку з перспективою затоплення ринку китайськими товарами.

За повідомленнями, TikTok, що належить пекінському технологічному гіганту ByteDance, розширює свій бізнес електронної комерції, презентуючи нову програму в США вже в серпні.

За даними The Wall Street Journal, що посилається на неназвані джерела, TikTok використовуватиме цифровий торговельний майданчик для продажу товарів, вироблених у Китаї, як-от одяг і побутові гаджети.

За допомогою цієї функції TikTok має намір конкурувати з Temu і Shein, двома іншими китайськими електронними торговельними майданчиками, які домоглися вибухового зростання в США завдяки прямим продажам недорогих товарів, вироблених переважно в Китаї.

"TikTok піде шляхом, второваним Shein і Temu. Тобто вона наповнить американський ринок товарами, виробленими рабами, в обхід Закону про запобігання примусової праці уйгурів", — заявив сенатор Марко Рубіо в інтерв'ю The Epoch Times.

Сенатор Марко Рубіо виступає на пресконференції в Капітолії, Вашингтон, 11 липня 2023 р. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

"Це підірве американський бізнес, тому що хто може конкурувати з рабською працею і безмитним ввезенням? Гірше того, це зробить американських громадян співучасниками геноциду, здійснюваного китайською комуністичною партією (КПК) у Сіньцзяні".

Понад мільйон уйгурів і представників інших мусульманських меншин було ув'язнено в табори для інтернованих у регіоні Сіньцзян, де їх піддавали примусовій стерилізації, тортурам і примусовій праці. Сполучені Штати та інші західні демократичні країни назвали дії Пекіна геноцидом. Такого самого висновку дійшов незалежний трибунал у Лондоні в грудні 2021 року.

У відповідь на це у 2021 р. президент Джо Байден підписав закон "Про запобігання примусовій праці уйгурів", що забороняє ввезення до США продукції із Сіньцзяна, якщо компанії не можуть довести, що їхні постачальники не використовують примусову працю. Закон діє з червня 2022 року.

Однак законодавці звернули увагу на потенційну "лазівку" в реалізації цієї заборони. Згідно з чинним законодавством, товари вартістю менше ніж 800 дол. можуть ввозитися до США безмитно. Такі вантажі можуть піддаватися меншій кількості перевірок з боку прикордонників. Крім того, уникаючи імпортних мит, ці цифрові торгові майданчики можуть продавати товари за низькими цінами, що дає їм переваги перед місцевими роздрібними торговцями, які закуповують товари гуртом.

Дівчина шиє одяг на швейній фабриці, яка постачає продукцію компанії Shein, що займається транскордонною електронною торгівлею модним одягом, Гуанчжоу, провінція Гуандун, 18 липня 2022 року. (Jade Gao/AFP via Getty Images)

Два успішних китайських торгових додатки, Shein і Temu, були звинувачені в тому, що вони скористалися правилом винятку, яке називається положенням de minimis, і відправили тисячі невеликих посилок безпосередньо американським клієнтам.

Згідно з висновками конгресу, опублікованими в червні, торік понад 30% імпортованих посилок, що підпадають під дію положення de minimis, було відправлено компаніями Shein і Temu. Майже половина таких посилок була відправлена з Китаю, йдеться у звіті.

У своєму звіті спеціальний комітет Палати представників з КПК звинуватив компанію Temu в тому, що вона не змогла забезпечити "навіть видимість дотримання нормативних вимог" щодо блокування продажів товарів, вироблених з використанням примусової праці в Китаї.

За матеріалами The Epoch Times USA

Повна версія статті на сайті