ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За загибель 54 осіб унаслідок вибуху в Пакистані взяла відповідальність група ІД (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У понеділок угруповання "Ісламська держава" взяло на себе відповідальність за вибух на мітингу прихильників талібів, унаслідок якого загинули щонайменше 54 людини, включно з п'ятьма дітьми. Це стало одним із найбільших терактів у країні за останні роки.

ІД, відома як "Ісламська держава в провінції Хорасан", виступила із заявою, опублікованою на її сайті Amaq. У заяві йдеться про те, що цей напад є частиною триваючої війни угруповання проти форм демократії, які, на її думку, суперечать ісламу.

За офіційними даними, внаслідок вибуху в неділю в північно-західному пакистанському районі Баджур загинули 54 людини, зокрема щонайменше п'ятеро дітей, і приблизно 200 дістали поранення.

Вірогідно, теракт відображає розбіжності між ісламістськими угрупованнями, які широко представлені в цьому районі провінції Хайбер-Пахтунхва, що межує з Афганістаном. Метою нападу стала партія "Джаміат Улема Іслам", що має зв'язки з афганським і пакистанським рухом "Талібан".

За даними поліції, щонайменше 1000 осіб зібралися в наметі біля ринку на мітинг напередодні осінніх виборів.

"Люди скандували "Бог великий", коли прибули лідери, — сказав Хан Мохаммад, місцевий житель, який стояв біля намету, — і в цей момент я почув оглушливий звук вибуху".

За словами Мохаммада, він почув крики людей про допомогу, а за кілька хвилин приїхали машини швидкої і почали відвозити поранених.

Вибух стався за кілька годин до прибуття в Ісламабад китайського віцепрем'єра Хе Ліфена, де він підписав нові угоди про розвиток торгово-економічних зв'язків з нагоди відзначення десятиліття Китайсько-пакистанського економічного коридору (в рамках якого Китай інвестував у Пакистан 10 млрд дол. протягом 10 років).

Недільний вибух став одним із найбільш смертоносних на північному заході Пакистану за останнє десятиліття. У 2014 році внаслідок нападу талібів на військову школу в Пешаварі загинули 147 осіб, переважно школярі.