ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Біженці з Нігерії ховалися на кермі судна два тижні, поки їх не врятували (ВІДЕО)

Велика Епоха
Нігерійські мігранти рятуються від бразильської поліції, сидячи на кермі судна після перетину Атлантики, на цьому недатованому кадрі з відеозапису. (Федеральна поліція Бразилії)

На десятий день перебування в морі у чотирьох нігерійських безбілетників, які перетинали Атлантику в крихітному просторі над кермом вантажного судна, закінчилися їжа і питво.

За їхніми словами, вони протрималися ще чотири дні, вживаючи морську воду, що була за кілька метрів під ними, перш ніж їх врятувала бразильська федеральна поліція в південно-східному порту Віторія.

Їхня дивовижна, смертельно небезпечна подорож через океан протяжністю близько 5 600 км підкреслює, на який ризик готові піти деякі мігранти заради шансу на краще життя.

"Для мене це був жахливий досвід", — сказав 38-річний Танкгод Опеміпо Метью Єйє, один із чотирьох нігерійців, в інтерв'ю в церковному притулку в Сан-Паулу. "На борту судна нелегко. Мене трясло, мені було так страшно. Але я тут".

Їхнє полегшення від того, що їх врятували, незабаром змінилося здивуванням.

За словами чотирьох чоловіків, вони сподівалися дістатися до Європи і були приголомшені, дізнавшись, що насправді перебувають по інший бік Атлантики, у Бразилії. Двох із них повернули до Нігерії на їхнє прохання, а Єйє і Роман Ебімене Фрайдей ("П'ятниця"), 35-річний уродженець штату Байєлса, попросили притулку в Бразилії.

"Я молюся, щоб уряд Бразилії зглянувся наді мною", — сказав Фрайдей, який уже одного разу намагався втекти з Нігерії на кораблі, але був заарештований владою цієї країни.

За словами обох чоловіків, економічні труднощі, політична нестабільність і злочинність не залишили їм іншого вибору, окрім як покинути рідну Нігерію. У цій найбільш густонаселеній країні Африки вже давно існує проблема насильства і бідності, а викрадення людей мають масовий характер.

Єйє, п'ятидесятницький священик зі штату Лагос, розповів, що цьогоріч його ферма з вирощування арахісу і пальмової олії була зруйнована повінню, унаслідок чого він і його сім'я залишилися без даху над головою. Він сподівається, що тепер рідні зможуть приєднатися до нього в Бразилії.

Щоб не впасти у воду, біженці спорудили навколо керма сітку і прив'язали себе до неї мотузкою. Дивлячись униз, Фрайдей бачив "великих риб, таких як кити й акули". Через тісноту і шум двигуна сон був рідкісним і ризикованим.

Отець Паоло Парізе, священик із притулку в Сан-Паулу, сказав, що йому доводилося стикатися з іншими випадками безбілетників, але ніколи — з такими небезпечними. За його словами, їхня подорож свідчить про те, на що готові піти люди в пошуках нового шляху. "Люди роблять немислимі та дуже небезпечні вчинки".