ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після військового перевороту Німеччина призупиняє фінансову допомогу Нігеру

Велика Епоха
Мітинг на підтримку нігерійської хунти перед будівлею Національних зборів у Ніамеї 30 липня 2023 року. (-/AFP via Getty Images)

У понеділок Берлін, як і Париж у суботу, оголосив про припинення допомоги Нігеру у зв'язку з військовим переворотом проти обраного президента Мохамеда Базума.

"Ми призупинили всі виплати прямої підтримки уряду Нігеру", — заявив офіційний представник МЗС Німеччини Себастьян Фішер на регулярному брифінгу для преси в Берліні.

"Сьогодні вранці було ухвалено рішення призупинити все двостороннє співробітництво в галузі розвитку", — додала його колега з міністерства розвитку Катаріна Коуфен.

Берлін також "перебуває в процесі вивчення всіх двосторонніх зобов'язань перед Нігером" і, залежно від розвитку подій у найближчі кілька днів, "можливо, вживе інших заходів", додав представник МЗС.

Уряд Німеччини знову засудив державний переворот, підкресливши, що ситуація на місцях "мінлива" і що міжнародне співтовариство продовжує докладати зусиль для досягнення "повернення до демократичного порядку".

Наразі Німеччина не планує евакуацію своїх громадян із Нігеру, кількість яких, за її оцінками, не перевищує 100 осіб, які не працюють ні в посольстві, ні в німецькій армії (бундесвері).

"Ми, природно, готові до погіршення ситуації, але поки що цього не відбувається", — заявив Фішер.

У Нігері розквартировано близько 100 німецьких солдатів. У столиці країни Ніамеї розташована велика авіабаза бундесверу, яка використовується, зокрема, для виведення німецької армії із сусіднього Малі.

"Зараз, після перевороту, персоналу авіабази нічого не загрожує, — зазначив представник міністерства оборони Арне Коллатц. — Їхню діяльність перервано, зокрема, через те, що вони більше не перебувають у повітрі. Їхню діяльність було перервано, якщо говорити про оперативні завдання".