ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

AMD планує дебют чипів зі штучним інтелектом до кінця року (ВІДЕО)

Велика Епоха
Смартфон із логотипом AMD на материнській платі комп'ютера, 6 березня 2023 року. (REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo)

У вівторок компанія Advanced Micro Devices спрогнозувала випуск чипів зі штучним інтелектом, які можуть скласти конкуренцію напівпровідникам Nvidia.

Акції AMD зросли приблизно на 3% під час позабіржових торгів.

Генеральний директор компанії Ліза Су заявила, що в четвертому кварталі AMD має намір збільшити обсяги виробництва своїх флагманських чипів штучного інтелекту MI300. Ці прискорювачі, які зараз у дефіциті, покликані конкурувати з передовими чипами H100, які вже продає компанія Nvidia.

За словами Су, інтерес замовників до чипів серії MI300 "дуже високий", і в третьому кварталі AMD розширила співпрацю з "провідними хмарними провайдерами, великими підприємствами і численними провідними компаніями в галузі штучного інтелекту".

Інвестори роблять ставку на те, що чипи MI300, випуск яких намічено на кінець цього року, зможуть скласти конкуренцію Nvidia на зростаючому ринку передових чипів для штучного інтелекту.

На відміну від Nvidia і Intel (INTC.O), AMD ще не створила спеціальних чипів для китайського ринку.

Компанія Nvidia модифікувала свої чипи H100, щоб дотриматися обмежень Міністерства торгівлі США на продаж до Китаю напівпровідників із передовим штучним інтелектом. AMD розглядає можливість застосування аналогічної стратегії щодо своїх чипів MI300 і старіших MI250, повідомив Су під час телефонної конференції з аналітиками у вівторок.

"Ми плануємо, звісно, повністю відповідати вимогам американського експортного контролю. Але ми вважаємо, що у нас є можливість розробляти продукти для наших клієнтів у Китаї, яким потрібні рішення в галузі штучного інтелекту, і ми продовжимо працювати в цьому напрямку".

AMD не дала докладного прогнозу на весь рік, але заявила, що очікує, що 2023 року продажі в сегменті центрів обробки даних, включно з чипами MI300, перевищать показник 2022 року в 6,04 млрд дол.

Дженні Харді, портфельний менеджер компанії GP Bullhound, що володіє акціями Nvidia і AMD, вважає, що Nvidia, як і раніше, зазнає труднощів із поставками, що залишає можливість для чипів AMD.

"Якщо AMD зможе наростити виробництво і запустити ці чипи MI300 у четвертому кварталі, то, найімовірніше, вони матимуть великий попит, оскільки багато людей не зможуть придбати чипи Nvidia. Тому ми припускаємо, що AMD зможе ефективно заповнити цей розрив між попитом і пропозицією", — сказав Харді.

За словами Су, у AMD достатньо компонентів для чипів MI300 для "агресивного" запуску в четвертому кварталі і достатнього обсягу поставок до 2024 року.

Су відзначив "великий інтерес" до старіших чипів MI250, які залишаються "дуже хорошим варіантом" для менш складних завдань ШІ.

У другому кварталі виручка підрозділу AMD, що займається центрами оброблення даних, упала на 11% до 1,32 млрд дол., а виручка клієнтського підрозділу знизилася на 54% до 998 млн дол. із 2,2 млрд дол. роком раніше.

За словами аналітиків, великі гравці хмарних обчислень, такі як Microsoft і Google, планують збільшити витрати на центри обробки даних у другій половині року, і ці витрати будуть спрямовані на чипи та інфраструктуру штучного інтелекту.

Однак зниження поставок ПК сповільнилося, і попит почав подавати ознаки поліпшення.

За прогнозами компанії, виручка за поточний квартал становитиме близько 5,7 млрд дол. з плюс-мінус 300 млн дол. Аналітики, опитані Refinitiv, у середньому очікують виручку в розмірі 5,82 млрд дол.