ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський виробник відеоспостереження бере участь у геноциді уйгурів

Велика Епоха
Популярна система відеоспостереження Hikvision. (Weibo)

Hikvision — найбільша у світі компанія з виробництва систем відеоспостереження. Кожна п'ята камера у світі виробляється цією компанією. Найімовірніше, таке обладнання є у вашому місті або селищі, а, можливо, й у вашому будинку.

Є тільки одна проблема. Hikvision контролюється китайським комуністичним урядом. Хоча компанія не афішує цей факт, її контрольний пакет акцій належить China Electronics Technology Group Corporation, яка, зі свого боку, підпорядковується Комісії з контролю та управління активами Держради, організації, що перебуває під безпосереднім контролем Політбюро КПК. У світі було достатньо випадків, коли дані, отримані з технологічних пристроїв китайського виробництва, потрапляли в Китай.

Hikvision поставляє китайським службам громадської безпеки, армії та розвідці камери спостереження з функціями розпізнавання облич. Технологія дає змогу визначити, чи є людина ханьцем, уйгуром або представником іншої етнічної меншини.

Уйгури були явно виділені в програмному забезпеченні, яке багато хто назвав "расистським". У 2019 році ця історія стала відомою у світі завдяки газеті New York Times. Після публікації викриття продажі камер Hikvision державним структурам були заборонені в США, Австралії, Великобританії та низці інших країн.

Сильно постраждавши від санкцій, компанія Hikvision у 2022 році заявила про припинення виробництва антиуйгурського розпізнавального програмного забезпечення.

На жаль, це була брехня. Завдяки IPVM (Internet Protocol Video Market), приватній, але вельми авторитетній дослідницькій групі з технологій відеоспостереження, ми тепер маємо докази того, що, заявляючи західним ЗМІ про видалення "расистського ПЗ" зі своїх систем, компанія Hikvision вела перемовини щодо укладення нових контрактів із китайською владою. Одну з таких угод було підписано в грудні 2022 року. Програма розпізнавання облич, як і раніше, давала відповідь на запитання про приналежність людини до уйгурської етнічної меншини.

Сторінка контракту Hikvision про відеоспостереження в повіті Ченмай провінції Хайнань, підписаного в грудні 2022 року, з посиланням на антиуйгурське ПЗ. (IPVM)

До речі, Hikvision не самотня у своїй причетності до цієї проблеми. У травні 2023 р. Bitter Winter розглянула ще один звіт IPVM, який свідчить про те, що Alibaba також виробляє "расистське програмне забезпечення", спрямоване проти уйгурів.

За матеріалами BITTER WINTER