ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після поцілунку гурту "The 1975" влада Малайзії зупинила проведення музичного фестивалю (ВІДЕО)

Велика Епоха
(REUTERS/Hasnoor Hussain/File Photo)

Уряд Малайзії призупинив проведення музичного фестивалю в столиці країни Куала-Лумпурі в суботу, наступного дня після того, як фронтмен британського поп-рок гурту "The 1975" поцілував на сцені свого колегу-чоловіка і піддав критиці анти-ЛГБТ-закони країни.

Міністр зв'язку Фахмі Фадзіл, зустрівшись з організаторами триденного фестивалю Good Vibes Festival, написав у Twitter: "Не буде жодних компромісів щодо будь-якої сторони, яка кидає виклик, принижує і порушує малайзійські закони", пише Reuters.

За словами представників урядового комітету, який слідкує за зйомками та виступами іноземців, гурту "The 1975" заборонили виступати в Малайзії.

У Малайзії, де більшість населення становлять мусульмани, гомосексуалізм вважається злочином. Правозахисні групи попереджають про зростаючу нетерпимість до лесбійок, геїв, бісексуалів і транссексуалів.

На відеозаписах, опублікованих у соціальних мережах у п'ятницю, видно, як Метті Хілі цілує басиста Росса Макдональда після критики позиції Малайзії щодо гомосексуалізму у своїй промові перед аудиторією фестивалю, яка містить ненормативну лексику.

"Я зробив помилку. Коли ми замовляли концерти, я не звертав на це уваги", — сказав він. "Я не бачу сенсу... запрошувати "The 1975" у країну, а потім говорити нам, з ким ми можемо займатися сексом".

Пізніше Хілі перервав виступ, сказавши присутнім: "Гаразд, нам пора йти. Нам щойно заборонили в'їзд у Куала-Лумпур, побачимося пізніше".

За повідомленнями ЗМІ, Хілі також критикували за те, що він поцілував шанувальника-чоловіка на концерті в Об'єднаних Арабських Еміратах, де діють закони, що забороняють гомосексуальні дії.

Організатор фестивалю Future Sound Asia (FSA) вибачився за скасування концерту у зв'язку з "неоднозначною поведінкою і висловлюваннями" Хілі. За словами організаторів, менеджмент "The 1975" обіцяв, що гурт дотримуватиметься правил виступу.

"На жаль, Хілі не виконав цих обіцянок", — йдеться в заяві.

Міністр зв'язку Фахмі заявив, що Малайзія прагне підтримувати розвиток творчих індустрій і свободу самовираження.

"Однак ніколи не слід зачіпати чутливі сторони суспільства, особливо ті, які суперечать традиціям і цінностям місцевої культури", — сказав він.

За повідомленнями ЗМІ, у березні уряд запровадив суворіші правила, зокрема щодо форми одягу та поведінки, для іноземних діячів, які приїжджають до Малайзії, пославшись на необхідність захисту почуттів.

П'ятничний інцидент викликав бурхливу реакцію в малайзійських соціальних мережах, зокрема серед деяких представників ЛГБТ-спільноти, які звинуватили Хілі в "перформативному активізмі" та заявили, що його вчинок може наразити спільноту на ще більшу стигматизацію й дискримінацію.

"Метті Хілі, безсумнівно, тільки погіршив ситуацію для малайзійських гомосексуалістів, які справді живуть тут і повинні зіткнутися з наслідками, оскільки всі ми знаємо, що наші політики збираються використати це для реалізації своїх планів", — написала у Twitter Кармен Роуз, малайзійська драг-квін і виконавиця.

Прем'єр-міністр заявив, що його уряд буде відстоювати принципи ісламу і не визнає права ЛГБТ.