ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Париж звинуватив Москву в загрозі продовольчій безпеці

Велика Епоха
(SERGEI SUPINSKY/AFP via Getty Images)

У середу Франція звинуватила Росію в тому, що вона "свідомо" ставить під загрозу глобальну продовольчу безпеку, "руйнуючи важливу інфраструктуру" для експорту зерна.

"Вона переслідує лише власні інтереси за рахунок найбільш вразливих верств населення, підвищуючи ціни на сільськогосподарську продукцію і намагаючись перешкодити одному зі своїх головних конкурентів, а саме Україні, експортувати свою продукцію", — відреагувала Анн-Клер Лежандр, прес-секретар Міністерства закордонних справ Франції, у своєму пресрелізі.

Російські удари, спрямовані на українську портову інфраструктуру на Дунаї в середу вранці, "пошкодили" майже 40 000 тонн зерна, призначеного для експорту, заявив український міністр інфраструктури Олександр Кобраков. "Росіяни завдали удару по складах і зерносховищах, пошкодивши майже 40 000 тонн зерна, яке очікували африканські країни, Китай та Ізраїль", — повідомив пан Кобраков у Telegram.

Франція продовжить надавати продовольчу допомогу "країнам, які найбільше постраждали від відсутності продовольчої безпеки, спричиненої російською агресією", підкреслила Анн-Клер Лежандр. Вона також висловила жаль з приводу бомбардувань, які вкотре спрямовані на цивільну інфраструктуру, "що є порушенням міжнародного гуманітарного права". "Ці неприйнятні дії є воєнними злочинами і не повинні залишатися безкарними", — додала вона, повторюючи слова глави французької дипломатії Катрін Колонни.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr