ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Влада Сенегалу призупинила роботу TikTok у зв'язку з акціями протесту (ВІДЕО)

Велика Епоха
(SEYLLOU/AFP via Getty Images)

Влада Сенегалу в середу призупинила роботу застосунку TikTok до у зв'язку з поширенням "підривних" повідомлень. З тих самих причин було відключено доступ до Інтернету з мобільних телефонів. У цей час у країні розгорнулися акції протесту проти ув'язнення опозиціонера Усмана Сонко.

"Було зазначено, що застосунок TikTok є соціальною мережею, якій надають перевагу зловмисники для поширення ненависницьких і підривних повідомлень, що загрожують стабільності країни", — йдеться в заяві Мусси Бокара Тіама, міністра зв'язку та цифрової економіки.

Затримання Сонко в понеділок за різними звинуваченнями, включно із закликами до заколоту, викликало протести.

Трьох людей було вбито на півдні країни і в передмістях Дакара. Ще двоє людей загинули у вівторок у Дакарі в результаті нападу з використанням запального пристрою на автобус, в якому вони їхали, хоча зв'язок між нападом на автобус і акцією протесту не було точно встановлено.

У понеділок організація Amnesty International засудила обмеження, які вона розцінила як напад на свободу інформації, і закликала владу відновити підключення до Інтернету.

На думку експертів у галузі права, Усману Сонко, заявленому кандидату на президентських виборах 2024 року, загалом може загрожувати від 5 до 20 років позбавлення волі. Політик, який посів третє місце на президентських виборах 2019 р., був засуджений 1 червня в іншій справі до двох років позбавлення волі. Вирок спричинив найсерйозніші за останні роки заворушення в Сенегалі, унаслідок яких, за даними влади, загинуло 16 осіб, а за даними опозиції — близько 30-ти.