ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Повені в Словенії призвели до евакуації населення, двоє людей загинули (ВІДЕО)

Велика Епоха
Повалені дерева та гілки на дорозі під час повені в Медводе, Словенія, 4 серпня 2023 року. (REUTERS/Borut Zivulovic)

Щонайменше двоє людей загинули в результаті проливних дощів, що обрушилися на північну і західну Словенію в п'ятницю, спричинивши повені, відключення електроенергії і порушення руху транспорту.

Двоє чоловіків з Нідерландів загинули, ймовірно, від удару блискавки, повідомило словенське інформаційне агентство STA. Уряд Нідерландів підтвердив факт смерті, але не назвав її причину.

Під час буревію також загинула літня словенська жінка, хоча влада все ще з'ясовує обставини, додала STA.

Словенське агентство з охорони навколишнього середовища оголосило червоне попередження про масштабні повені. Метеорологи кажуть, що сильні дощі, які, як очікується, поширяться на сусідню Хорватію і Боснію далі на південь, триватимуть щонайменше протягом наступних 24 годин.

Рятувальники намагалися дістатися до затоплених районів і звернулися до населення із закликом використовувати гумові човни в місцях, де дороги були закриті і непрохідні через зсуви.

Гелікоптери евакуювали людей, що опинилися в пастці в своїх будинках у місті Скоф'я-Лока, де легкові та вантажні автомобілі були затоплені або віднесені потоками води, повідомляють місцеві ЗМІ.

"Ми не бачили таких повеней не те що за 500 років, а й за 1000 років", — сказав в інтерв'ю словенському телеканалу N1 Роман Кочілія, керівник рятувальників у селі Мост-при-Коменді. За його словами, рівень води досяг 2 метрів.

Майже всі регіональні дороги на півночі були закриті, а також деякі залізничні лінії, і близько 16 000 домогосподарств залишилися без електрики, повідомило агентство STA.

Міністр оборони Мар'ян Сарек заявив, що армія готова прийти на допомогу. Він закликав громадян залишатися вдома в місті Камнік, де влада оголосила надзвичайну ситуацію і закрила дитячі садки.