ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сербські шахтарі знайшли давньоримський корабель (ВІДЕО)

Велика Епоха
Археологи розкопують корпус дерев'яного корабля, давньоримського плоскодонного річкового судна в античному місті Вімінаціум, недалеко від Костолаца, Сербія, 2 серпня 2023 р. (REUTERS/Zorana Jevtic/File Photo)

Після того як екскаватор на шахті Дрмно виявив частину деревної обшивки, фахівці з розташованого неподалік колишнього римського поселення Вімінаціум поспішили зберегти кістяк корабля, що став другою подібною знахідкою в цьому районі з 2020 року.

Імовірно, судно входило до складу річкового флоту, який обслуговував римське місто з населенням 45 тис. осіб, у якому були іподром, укріплення, форум, палац, храми, амфітеатр, акведуки, лазні та майстерні. Археологи вважають, що два кораблі і три каное, виявлені в цьому районі, або затонули, або були кинуті на березі річки.

За словами провідного археолога Міоміра Корача, попередні знахідки дають змогу припустити, що корабель може належати до III-IV ст. н.е., коли Вімінаціум був столицею римської провінції Верхня Мезія та мав порт біля притоки Дунаю.

"Ми можемо припустити, що це римське судно, але ми не впевнені в його точному віці", — сказав Корач агентству Reuters. Дерево обприскали водою і зберігали під брезентом, щоб запобігти гниттю в літню спеку, додав він.

Останню знахідку збираються виставити на загальний огляд разом із тисячами артефактів, виявлених у Вімінаціумі поблизу міста Костолац, за 70 км на схід від Белграда.

Младен Йовічич, який входить до складу команди, що працює над виявленим кораблем, сказав, що зрушити 13-метровий корпус, не зламавши його, буде непросто.

"Наші друзі-інженери... підготують спеціальну конструкцію, яку буде піднято краном, і... розпочнеться весь процес поступової консервації", — сказав він.

Розкопки Вімінаціума тривають із 1882 р., але, за оцінками археологів, вони досліджували тільки 5% території, яка, за їхніми словами, становить 450 га і незвичайна тим, що не похована під сучасним містом.

Серед знахідок — золоті кахлі, нефритові скульптури, мозаїки і фрески, зброя та рештки трьох мамонтів.