ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Великий самміт у Джидді: читаємо між рядків

Велика Епоха
Спеціальний посланник Китаю з євразійських справ Лі Хуей проводить брифінг для преси, Пекін, Китай, 2 червня 2023 року. (REUTERS/Thomas Peter)

У минулі вихідні завершив роботу великий саміт у Джидді, Саудівська Аравія. Світові ЗМІ говорять про одноголосну підтримку мирного плану України від представників понад 40 країн, й навіть від Китаю.

Представник КНР, колишній посол Китаю в Росії, Лі Хуей, "мав широкі контакти з усіма сторонами з питань політичного врегулювання української кризи... вислухав думки та пропозиції всіх сторін і ще більше зміцнив міжнародний консенсус", — ідеться в письмовій заяві МЗС Китаю, яка надійшла в агентство Reuters.

Але чому країни НАТО скептично відносяться до поведінки Китаю, а в Україні все ще є сподівання на допомогу від комуністичного режиму?

Існує думка, що Путін навряд чи міг би напасти й вести війну без підтримки такого союзника, як Китай. Але мозок людини працює дуже цікаво. Більшість людей легко піддається керуванню через свої почуття. До того ж, людина оцінює й бачить через фільтр критеріїв, які вона засвоїла в суспільстві. Вважаю, що головним критерієм є моральність. Ми можемо нормально взаємодіяти, та навіть існувати, поки є моральність.

Відомо, що Путіна й Сіцзіньпіна об’єднує комуністична ідея, яка ґрунтується на атеїстичних поглядах. Доречі, всі комуністичні режими впершу знищували представників релігій і носіїв традиційної культури. Але викорінення моральних критеріїв відбувалося не тільки шляхом відкритого насилля, а й через пропаганду атеїзму в системі освіти, науки, через різні нові рухи й т.і. на всіх континентах. Тому можна вважати, що комуністична ідея зробила головний внесок у втрату рівня моральності людства за останні 100–150 років.

Сьогоднішній Китай — це не той Великий Китай, Піднебесна, що на протязі 5000 років формував азійську культуру. Нинішня китайська влада — це послідовники французьких революціонерів, Маркса й Леніна, радянських комуністів, які хотіли, щоб усім світом керувала комуністична ідея. Цього вони й досі намагаються досягти.

Повернемося до своєї сорочки. Напередодні війни, 4-го лютого 2022 року, Путін і Сі в Пекіні домовилися про взаємну підтримку «без обмежень». Сі знав про те, що Путін готується напасти на Україну, так як всі це знали й бачили.

На протязі війни Сі відкрито стоїть на стороні Путіна. Його «нейтральна» позиція — це лише тактика… не знаю для кого.

Україна прийняла закон про декомунізацію. А Китай сьогодні — це головна комуністична сила у світі. Як при цьому може таке коїтися, що українці сподіваються на допомогу того, хто настільки протилежний їм?

Якщо дивитися з точки зору моральності, то відповідь лежить на поверхні.

По-перше, багато українців теж були інфіковані комунізмом і навіть не усвідомлюють, що продовжують мислити по тим шаблонам, в душі не відріклися від тих концепцій.

По-друге, Україна відома світу як держава з глибоко вкоріненою корупцією. Доречі корупція — це теж риса притаманна комуністичним режимам.

Треття причина об’єднує Україну зі світом: разом з падінням моральності оберти набирала велика повага до грошей, що й було вміло використано компартією Китаю, і тепер світ залежить від цього злочинного режиму.

Можливо, когось стосується ще й така причина. У книзі «Дев’ять коментарів про комуністичну партію» детально розкрито природу комунізму (до речі, перший Президент України радив українцям прочитати цю книгу). У ній пояснюються методи, які комуністи здавна використовують, щоб керувати людиною. Наприклад, ті, що застосовували в таборах ГУЛАГу. Спочатку гнобитель доводив жертву до того, що вона вважала, що її зараз вб’ють. Обов’язково треба було, щоб людина не сумнівалась, що зараз її вб’ють, щоб страх охопив її повністю. Тоді гнобитель різко міняв поведінку на протилежну, й демонстрував доброзичливість до жертви. І що ставалося? Жертва починала вважати його рятівником і повністю підкорялася йому.

Чи не здається вам, що компартія Китаю, яка найбільше за всіх у світі реально підтримує Путіна, одночасно хоче зробити так, щоб світ і Україна — жертва — вважали цього злодія своїм рятівником? Чи не на це саме працював представник Китаю у Джидді в минулі вихідні?