ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Канада призупиняє пряму допомогу уряду Нігеру через переворот (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Мелані Джолі виступає перед журналістами у фойє Палати громад на Парламентському пагорбі в Оттаві 27 березня 2023 року. (The Canadian Press/Sean Kilpatrick)

Оттава оголосила про припинення фінансової допомоги уряду Нігеру у зв'язку з військовим переворотом у цій західноафриканській країні.

У неділю лідери військової хунти отримали від Економічного співтовариства західноафриканських держав, відомого як ЕКОВАС, крайній термін для відновлення демократично обраного президента Мохамеда Базума або можливої іноземної інтервенції.

У заяві Global Affairs Canada йдеться про те, що переворот являє собою серйозну загрозу демократії та стабільності в регіоні.

Уряд Канади призупиняє пряме фінансування уряду Нігеру, однак надання іншої допомоги вразливим групам населення буде продовжено.

Міністр закордонних справ Мелані Джолі у своїй заяві зазначила, що Канада підтримує посередницькі зусилля ЕКОВАС, і демократично обраний уряд має бути негайно відновлений.

Міністерство з глобальних питань повідомляє, що двостороння угода про розвиток, підписана з Нігером у 2020 р., мала до 2026 р. досягти річного бюджету в 10 млн дол. на рік.

У 2021-2022 фінансовому році в рамках програми було виділено 2,71 млн дол.