ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Озеро Тітікака висихає, оскільки спека перевернула зиму з ніг на голову (ВІДЕО)

Велика Епоха
Хуан Карлос Карратія спостерігає за берегом озера Тітікака в сезон посухи в Чуа, Болівія, 3 серпня 2023 року. (REUTERS/Claudia Morales)

Висушена берегова лінія і зменшення глибини озера Тітікака викликають зростаючу тривогу про те, що давній спосіб життя навколо найбільшого озера Південної Америки відходить у минуле, оскільки жорстока спека завдає шкоди зимі в Південній півкулі.

Як і багато інших місць, що страждають від смертельних наслідків зміни клімату, розлоге прісноводне озеро, розташоване в Андах на кордоні Болівії з Перу, зараз має рівень води, що наближається до історичного мінімуму.

В усьому світі липень був найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень, оскільки тривалі посушливі періоди завдають особливо тяжких втрат як людям, так і тваринам.

За словами Люсії Волпер, співробітниці гідрологічної та метеорологічної служби Болівії, рівень води в річці Тітікака через сильну посуху опустився лише на 30 см до свого рекордно низького рівня 1996 року. Вона додала, що в деяких частинах країни посуха може тривати до листопада.

Фермери сусідньої громади Уаріна відчайдушно потребують допомоги.

"Подивіться, ця частина абсолютно суха. Тут немає води, — каже Ізабель Апаза. "Я не знаю, що ми будемо робити далі, адже у нас немає їжі для наших корів і ягнят".

Води озера Тітікака десятиліттями припливали і відпливали на висоті близько 3800 метрів над рівнем моря, що робить його ще більш вразливим до випаровування під впливом сонячної радіації, як стверджують експерти Болівійського технічного університету Оруро.

На довгих ділянках берега озера колись родючі землі нещодавно перетворилися на пил.

"Земля ніби горить", — нарікає лідер племені Уаріна Габріель Флорес.

Історична посуха в Південній Америці також завдала удару по критично важливому сільськогосподарському сектору сусідньої Аргентини, в результаті чого Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння економіки цієї країни на 2,5% цього року.

Тим часом в Уругваї водосховище Канелон Гранде, основне джерело питної води для столиці Монтевідео, в червні зменшилося, оскільки рівень води впав настільки низько, що більшу частину дна озера вкрила трава.