ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Уганді відремонтують залізницю, якою не користувалися 40 років

Велика Епоха
Школяр іде залізничною гілкою Кенія-Уганда під час відкриття шкіл після того, як уряд закрив навчальні заклади через спалах коронавірусної інфекції, у нетрях Кібера в Найробі, Кенія, 4 січня 2021 року. (REUTERS/Thomas Mukoya/file photo)

За словами представника залізниці, Уганда почала відновлювати столітню ділянку залізничної лінії британської споруди, що має знизити вартість доставки товарів на північ країни, у Південний Судан і Демократичну Республіку Конго, повідомляє Reuters.

Лінія, яка не використовується вже близько 40 років, є частиною залізничної мережі Східної Африки, що простягнулася від кенійського морського порту Момбаса на Індійському океані. Вона була побудована колишнім колоніальним правителем Кенії та Уганди Великою Британією на початку XX століття.

"Наша мета — протягом кількох років перевести всі далекі перевезення сипучих вантажів на залізницю з автомобільних доріг, оскільки залізниця дешевша з точки зору витрат і часу", — заявив агентству Reuters Джон Ліннон Сенгендо, представник державної корпорації Uganda Railways Corporation.

Уганда вирішила реконструювати стару мережу після того, як не змогла отримати фінансування від Китаю на плани з будівництва окремої сучасної залізниці стандартної колії (SGR). На початку цього року Уганда розірвала контракт з China Harbour and Engineering Company Ltd на будівництво SGR вартістю 2,2 млрд дол. і наразі шукає нового підрядника.

Тим часом Сенгендо заявив, що Китайська корпорація доріг і мостів відновить стару лінію протягом двох років за рахунок 200 млрд шилінгів (55,48 млн дол.), виділених урядом Уганди.

Відремонтована ділянка лінії протяжністю 382 км з'єднує місто Тороро на сході Уганди біля кордону з Кенією і закінчується логістичним вузлом у Гулу на півночі Уганди біля кордону з Південним Суданом.

Європейський союз фінансував будівництво вузла в Гулу, яке завершиться наприкінці 2021 року, у межах зусиль з оновлення залізничної мережі Уганди, яка занепала під час економічного краху країни в 1970-х і на початку 80-х років.

Угандійська влада сподівається, що після відновлення залізничного сполучення залізниці замінять вантажні автомобілі під час доставки транзитних вантажів до Південного Судану і північно-східних районів Демократичної Республіки Конго.

Минулого тижня міністри транспорту Кенії та Уганди заявили, що прискорять реалізацію іншого проєкту з будівництва залізниці стандартної колії, яка зв'яже кенійське місто Найваша зі столицею Уганди Кампалою.