ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Після візиту на збройові заводи Кім Чен Ин наказав збільшити потужності (ВІДЕО)

Велика Епоха
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин дає вказівки на одному з великих збройових заводів на цьому знімку, опублікованому Центральним новинним агентством Північної Кореї 6 серпня 2023 року. (KCNA via REUTERS)

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин дав вказівку заводам, що виробляють ракетні двигуни, артилерійське та інше озброєння, збільшити потужності як важливу частину зміцнення обороноздатності країни, повідомили в неділю державні ЗМІ.

Інспекції, проведені Кімом з четверга по суботу, охоплювали виробництво двигунів для стратегічних крилатих ракет і безпілотних літальних апаратів, а також снарядів для надвеликокаліберних реактивних систем залпового вогню і транспортно-пускових установок, повідомило державне інформаційне агентство KCNA.

Незвичайні візити Кіма на численні підприємства з виробництва озброєнь протягом кількох днів відбуваються в умовах, коли Пхеньян прагне до розроблення різноманітних стратегічних і звичайних озброєнь і проводить широкі демонстрації цілої низки озброєнь.

Пускові установки, які оглянув Кім, зазвичай використовуються для запуску балістичних ракет.

Північна Корея випробувала пускові установки для снарядів більшого калібру, сучасні крилаті ракети, а минулого місяця — новітні балістичні ракети, включно з твердопаливною міжконтинентальною балістичною ракетою.

Кім наголосив на підвищенні точності обробки та модернізації засобів автоматизації під час виробництва великокаліберних снарядів для реактивних систем залпового вогню, повідомляє KCNA.

Він закликав налагодити серійне виробництво "різних видів новітніх двигунів для стратегічної зброї... і тим самим зробити великий внесок у здійснення революції в розробці нових стратегічних озброєнь нашого стилю", повідомляє агентство.

Чон Сон Чхан, експерт з політичної стратегії Північної Кореї з Інституту Седжон, розташованого недалеко від Сеула, вважає, що Кім, найімовірніше, зосередився на модернізації та технічному оновленні зброї, що допоможе експорту озброєнь до Росії.

На честь 70-ї річниці закінчення Корейської війни 27 липня Пхеньян провів масштабний військовий парад з демонстрацією новітніх ракет з ядерними боєголовками, ударних і шпигунських безпілотників, причому до Кіма на оглядовій трибуні приєдналися міністр оборони Росії Сергій Шойгу і високопоставлений китайський чиновник.

На великій оборонній виставці Кім провів для Шойгу екскурсію експозицією балістичних ракет і, судячи з усього, нового безпілотника.

Сполучені Штати звинуватили Північну Корею в постачанні зброї Росії, включно зі "значною" кількістю артилерійських снарядів, а також партією піхотних ракет і ракет для російської найманої групи "Вагнер".

Росія і Північна Корея відкинули ці твердження.