ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Палестинця застрелили поліцейські після погоні в Тель-Авіві

Велика Епоха
Ізраїльська поліція оглядає місце нападу зі стріляниною в Тель-Авіві, Ізраїль, субота, 5 серпня 2023 р. (AP Photo/Maya Alleruzzo)

Палестинський бойовик у суботу відкрив вогонь у центрі Тель-Авіва, важко поранивши інспектора ізраїльської поліції. Стрілець дістав смертельне поранення і його доправили в лікарню, повідомила влада, пише AP News.

Поліція впізнала у стрільці 27-річного Камеля Абу Бакра, жителя села, розташованого недалеко від міста Дженін на півночі Західного берега.

Ізраїльська поліція заявила, що муніципальні інспектори помітили Бакра і, вважаючи, що він поводиться підозріло, підійшли до нього. Бакр відкрив вогонь, поранивши 40-річного інспектора. Після нетривалої погоні інспектор застрелив нападника. За словами співробітників лікарні, Бакр помер у клініці Іхілов.

Ізраїльські ЗМІ повідомили, що Бакр розшукується службою внутрішньої безпеки Ізраїлю і вже півроку переховується в таборі біженців Дженін.

Перестрілка сталася через день після розгулу поселенців в одному із сіл на півночі Західного берега річки Йордан. У п'ятницю озброєні поселенці увірвалися в село Бурка, розташоване на схід від міста Рамаллах, застрелили 19-річного Кусая Матана.

Ізраїльська поліція заявила в суботу, що заарештувала двох ізраїльських поселенців у зв'язку з цим нападом.

Табір біженців у Дженіні минулого місяця став місцем найбільшого за останні два десятиліття ізраїльського наступу на Західному березі. Дванадцять палестинців, включно з щонайменше вісьмома бойовиками, та одного ізраїльського солдата було вбито під час боїв, які змусили тисячі людей залишити свої домівки і залишили значні ділянки табору в руїнах.

Сплеск бойових дій є одним із найзапекліших за останні два десятиліття у відносинах між ізраїльтянами і палестинцями. За даними агентства Ассошіейтед Прес, від початку 2023 року на Західному березі річки Йордан і в Східному Єрусалимі від ізраїльського вогню загинуло понад 150 палестинців.

Цього року внаслідок нападів палестинців на ізраїльтян загинуло щонайменше 26 осіб.

Ізраїль захопив Західний берег річки Йордан під час близькосхідної війни 1967 року, а також сектор Газа і східну частину Єрусалима. Палестинці прагнуть створити на цих територіях незалежну державу.