ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Двох моряків США звинуватили у шпигунстві на користь Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха

Двох моряків ВМС США звинувачують у шпигунстві на користь Китаю. Їх звинувачують у наданні секретної інформації про американську армію комуністичному режиму Китаю в обмін на хабарі.

Двох моряків ВМС США заарештували за звинуваченнями, пов'язаними з національною безпекою.

ФБР заарештувало 26-річного молодшого офіцера Веньхена Чжао. Він працював на військово-морській базі в окрузі Вентура. Його звинувачують у змові та отриманні хабаря.

 "Звинувачення демонструють рішучість КНР будь-яким способом дістати інформацію, яка є критично важливою для нашої національної оборони, щоб використати її на свою користь. Звинувачення також є порушенням священного обов'язку військовослужбовців захищати нашу країну, зберігати наші секрети і захищати своїх товаришів по службі".

Чжао отримував хабарі від офіцера китайської розвідки в обмін на розкриття непублічної конфіденційної військової інформації США.

 "Також ми звинуватили пана Чжао в тому, що він сфотографував електричні схеми і креслення радіолокаційних систем, розташованих на військовій базі США на Окінаві, Японія. Пан Чжао передав офіцеру розвідки, який працює на КНР, подробиці про оперативну безпеку ВМС, зокрема фотографії й відеозаписи внутрішніх приміщень і військово-морських баз, розташованих у Вентурі та на американському острові Сан-Клементе, який є єдиним полігоном ВМС, що використовується для випробування військової техніки і проведення операцій".

В обмін на надану інформацію Чжао отримав близько п’ятнадцятИ тисяч доларів. Шпигунську діяльність він почав у серпні 2021 року і проводив щонайменше до травня 2023 року. Якщо його визнають винним, Чжао загрожує до 20 років ув'язнення.

Моряк ВМС США Джинчао Вей також був заарештований за звинуваченням у шпигунстві. Він служив на військово-морській базі в Сан-Дієго.

"Вей надав Китаю фотографії військової техніки, зокрема гармат, транспортних засобів та літаків. Він передавав інформацію про морських піхотинців США, які брали участь у майбутніх міжнародних навчаннях з ведення морської війни, а також продав десятки технічних і механічних посібників, пов'язаних з експлуатацією та силовими структурами десантно-штурмових кораблів. Деякі з цих посібників містили інформацію, яку ВМС США вважали критично важливою технологією.

В обох випадках офіцер китайської розвідки наказав морякам приховати свою змову і знищити докази цих схем.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube