ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

"Мисливці на монстрів" потрібні для нових пошуків міфічного Лохнеського чудовиська (ВІДЕО)

Велика Епоха
Тіньова фігура, яку дехто вважає Лохнеським чудовиськом у Шотландії, пізніше розвінчана як містифікація. (AP Photo/File)

Центр Лох-Несс в Шотландії закликає "мисливців-початківців" і волонтерів приєднатися до того, що він називає найбільшими пошуками Лохнеського чудовиська з 1970-х років.

Цього тижня в центрі заявили, що сучасні технології, такі як дрони, які створюють тепловізійні зображення озера, дозволять "обстежити води так, як це ніколи не робилося раніше".

Нові пошуки легендарної "Нессі" на поверхні води, заплановані на вихідні 26 і 27 серпня, є найбільшими у своєму роді з того часу, як бюро розслідувань Лох-Несс вивчало озеро на наявність ознак міфічного чудовиська в 1972 році.

Центр Лох-Несс розташований у старому готелі "Друмнадрохіт", де в 1933 році менеджер Олді Маккей повідомив, що помітив "водяного звіра" в озері, найбільшому за об'ємом прісноводному водоймищі Великої Британії та одному з найглибших у світі.

Ця історія поклала початок всесвітньому захопленню пошуками невловимого монстра, що породило містифікації та сотні свідчень очевидців. Протягом багатьох років було висунуто безліч теорій і пояснень, зокрема, що істота могла бути плезіозавром, доісторичною морською рептилією, гігантським вугром або навіть цирковим слоном, що плаває.

Центр повідомив, що його команда розгорне дрони, оснащені інфрачервоними камерами, щоб вони могли створювати тепловізійні зображення води з повітря. Також буде використаний гідрофон для виявлення акустичних сигналів під водою.

Волонтерів попросять стежити за будь-якими розривами або іншими рухами у воді, а експерти підкажуть, на що звертати увагу і як фіксувати знахідки.

"Ми сподіваємося надихнути нове покоління ентузіастів Лох-Несс", — сказав Алан МакКенна з Loch Ness Exploration, добровільної дослідницької групи, яка бере участь у майбутніх пошуках.

"Приєднавшись до цього масштабного спостереження на поверхні, ви матимете реальну можливість зробити особистий внесок у розгадку цієї захоплюючої таємниці, яка захопила так багато людей з усього світу", — додав він.